Akcja honorowego oddawania krwi w Iławie. Przyjdź i uratuj komuś życie!

i

Autor: Pranidchakan Boonrom - Pexels Akcja honorowego oddawania krwi w Iławie. Przyjdź i uratuj komuś życie!

Akcja honorowego oddawania krwi w Iławie. Przyjdź i uratuj komuś życie!

2021-01-19 10:06

Po raz kolejny w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie „poleje się” krew. Akcja zbiórki krwi dla osób jej potrzebujących to inicjatywa policjantów i pracowników cywilnych, bo to między innymi ta grupa zawodowa, mając kontakt z osobami poszkodowanymi w wypadkach drogowych najlepiej rozumie potrzebę honorowego krwiodawstwa.

21 stycznia b.r. policjanci z Iławy oraz pracownicy cywilni iławskiej komendy po raz kolejny oddadzą honorowo krew. Zbiórka krwi rozpocznie się o godz. 8:00 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Iławie przy ulicy Wiejskiej. Celem przeprowadzenia akcji jest zebranie tego cennego leku od policjantów, pracowników cywilnych, i wszystkich chętnych.

Organizatorem akcji jest Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia” działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Iławie.

Chętnych do udziału w akcji oddania krwi zapraszamy z dowodem osobistym lub Legitymacją Honorowego Dawcy Krwi do budynku iławskiej Policji. Dotychczasowe akcje zbiórki krwi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród policjantów i pracowników cywilnych iławskiej komendy, więc i tym razem mamy nadzieję, że uda nam się podzielić swoją krwią z potrzebującymi. Mile widziane są również wszystkie osoby chętne spoza środowiska policyjnego chcące pomóc w zbiórce tego drogocennego leku.

Pamiętaj – Twoja krew może uratować komuś życie!

zbiórka krwi iława

i

Autor: KPP Iława Akcja honorowego oddawania krwi w Iławskiej komendzie policji

Jakich grup potrzeba najpilniej?

Jak informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, obecnie w banku krwi panuje wielka susza. Większości grup krwi wystarcza w zasadzie tylko do akcji nagłego ratowania życia. Oto jak wyglądają stany magazynowe (stan 19 stycznia 2021):

potrzeby krwi

i

Autor: RCKiK w Olsztynie Stany w banku krwi wg RCKiK Olsztyn 19.01.2021
Sonda
Czy regularnie oddajesz krew?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak przygotować się do badania krwi?