maciej lubawa

i

Autor: arch. prywatne

9-latek z Lubawy potrzebuje specjalnej maszyny. Dzięki niej ocali nogę

2021-02-04 13:23

Maciejowi z Lubawy od urodzenia zmaga się z obrzękiem limfatycznym lewej nogi. Może prowadzić do słoniowacizny, czyli obrzęku tkanek ostatniego stopnia, a nawet nowotworu. Ocalić mogą go... pończocha i masaże.

Jestem mamą 9-letniego syna Macieja, 3,5-letniego Wojtka i 22-miesięcznych bliźniaczek Mai i Poli - pisze Monika Wyżlic-Bilicka. - Maciej chodzi do szkoły w AZPO i jest uczniem klasy 3. Również gra w klubie Motor. Niestety od urodzenia choruje na obrzęk limfatyczny kończyny dolnej lewej. Jest pod stałą kontrolą lekarzy w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Uczęszcza na rehabilitację.

Wada dziecka jest wrodzona i rozległa, nie nadaje się do operacji. Jedynym ratunkiem aby złagodzić trochę obrzęk jest pończocha uciskowa, która jest robiona na zamówienie w Gdańsku u dr Sawlewicz. Koszt takiej pończochy to 800zł. Obrzęk łagodzą też masaże Boa, które przepychają limfę w stronę węzłów chłonnych.

- Masaże pomagają w tym, żeby nie doszły do słoniowacizny - kontynuuje mama chłopca. - Jest potrzebna ciągłość masaży. Pragnę zakupić Maciejowi sprzęt do masażu do domu, aby mógł być 3 razy dziennie masowany. Koszt takiej maszyny to ok 4-5tys z mankietem.

Każde udostępnienie zbiórki, każda wpłacona złotówka albo dowolna kwota może pomóc Maciejowi. Link do zbiórki znajdziecie tutaj.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Które państwo ma więcej mieszkańców? Dwie odpowiedzi, ale łatwo nie będzie

Pytanie 1 z 10
Które z tych państw ma więcej mieszkańców:
Holly Molly to elektroniczne odkrycie? Zwariowany utwór Twinkle Twinkle tylko na ESKA.pl!