laptopy

i

Autor: Starostwo Iławskie Laptopy już zostały kupione przez starostwo, na dniach trafią do potrzebujących dzieci.

47 laptopów trafi do potrzebujących uczniów z powiatu iławksiego

2020-04-16 14:12

Zdalna szkoła to projekt w który zaangażowało się także iławski starostwo. Nie wszystkie dzieci mają jednak możliwość korzystania z zdalnego nauczania. Ich rodziny nie stać na komputery. Władze starostwa zdecydowały się im pomóc.

Czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych - mówi starosta iławski Bartosz Bielawski - Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Jest to duże wyzwanie zarówno dla młodzieży, rodziców jak i nauczycieli. Dyrektorzy szkół we współpracy z nauczycielami, rodzicami uczniów lub pełnoletnimi uczniami dokonali analizy potrzeb w zakresie sprzętu, oprogramowania i dostępu do Internetu.


Starostwo na początku kwietnia złożyło wniosek o sfinansowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. 10 kwietnia otrzymano potwierdzenie, że wniosek o przyznanie grantu został zweryfikowany pozytywnie. W sumie powiat pozyskał środki w kwocie 99 969, 00 złotych.

- Dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników Starostwa, Mariusza Korpalskiego i Tomasza Gamalskiego, zakupiono 47 laptopów z niezbędnym oprogramowaniem, które jak najszybciej zostaną przekazane do szkół, które użyczą najbardziej potrzebującym uczniom sprzęt komputerowy do nauki zdalnej – mówi Renata Motylińska, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie.