kroniki policyjne

35-latek jeździł po powiecie iławskim z narkotykami

2023-10-16 8:20

Nielegalne środki odurzające są szkodliwe dla zdrowia, uzależniają i prowadzą do wielu dramatów osób, które wpadają w sidła nałogu. Ich produkcja, dystrybucja i posiadanie jest zagrożone poważnymi karami. Policjanci poświęcają wiele energii, by ochronić innych, przed szkodliwością kontaktu z narkotykami.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie z wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Lubawie ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu może posiadać narkotyki.

I tak w trakcie czynności zmierzających do zatrzymania mężczyzny uzyskali informację, że jeździ on citroenem. Kiedy policjanci zauważyli auto zatrzymali go do kontroli. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę oraz jego pasażera a następnie skontrolowali mężczyzn i samochód potwierdzając uzyskane informację.

Policjanci przy mężczyznach zabezpieczyli biały proszek oraz susz roślinny. Badania narkotestem wskazały, że była to amfetamina i marihuana. 35 – latek wspólnie ze swoim młodszym znajomym zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, do których się przyznali.

Zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (art. 62. 1.) każdy kto wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Surowy Piotr Zieliński po meczu Polska Mołdawia

Znakomicie rozgrzewające zioła na jesień. Te przyprawy natychmiast postawią cię na nogi [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Lebiodka pospolita to inaczej: