30-latek pod działaniem amfetaminy uciekał z Iławy do Ostródy

i

Autor: KPP Iława

Pościgi policyjne

30-latek pod działaniem amfetaminy uciekał z Iławy do Ostródy [WIDEO]

2023-03-21 12:58

Chciał poczuć adrenalinę i pościgać się z policjantami. Takie tłumaczenie usłyszeli policjanci, którzy ścigali ulicami Iławy, gminy Iława i Ostródy 30-latka w BMW.

W sobotę (18.03.2023 r.) kilka minut po godzinie 21:00 policjanci podczas patrolu miasta i gminy Iława zauważyli bmw. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej.

Kiedy użyli sygnałów świetlnych jak i dźwiękowych kierujący samochodem nie zatrzymał się a wręcz zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem i pojechali w kierunku Ostródy. Mężczyzna próbował zgubić policjantów z Iławy jak i Ostródy uciekając przez las kiedy widział, że nie przynosi to zamierzonego skutku wrócił na drogę krajową nr 16 dalej uciekając a zarazem zmuszając innych kierujących do zjeżdżania na pobocze.

Jego szczęście nie trwało długo, gdyż już na terenie Ostródy bmw uderzyło w bok jadącej skody, w wyniku czego mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca szybko wyszedł z bmw i próbował uciekać dalej pieszo.

Po chwili został zatrzymany przez iławskich policjantów. Okazało się, że to 30 – latek, mieszkaniec gminy Iława. Został osadzony w policyjnej celi. Wstępne badanie wskazało, że kierował bmw pod wpływem amfetaminy,

Od mężczyzny została pobrana krew do badania. Funkcjonariusze zatrzymali mu również prawo jazdy. Dzięki współpracy policjantów z Iławy jak i Ostródy mężczyzna usłyszał już zarzut niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, a za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

30 – latek tłumaczył się, że chciał się pościgać z policjantami i poczuć adrenalinę.

Kodeks karny za samo niezatrzymanie się do kontroli przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierowca BMW uciekał przed policją. Był pod wpływem amfetaminy

QUIZ. Czy wiesz co znaczą te słowa? 7/10 oznacza, że umiesz mówić po polsku

Pytanie 1 z 10
Konfabulacja to: