Policjanci apelują do rowerzystów

i

Autor: lubelska policja

3 tysiące złotych kary za nieprzestrzeganie kwarantanny

2020-04-24 15:09

Kara grzywny – taki wyrok na wniosek iławskich policjantów zapadł w sądzie, a usłyszał go 25 – latek z iławy. Mężczyzna nie stosował się do zasad odbywania kwarantanny domowej.

- Wszyscy znajdujemy się w trudnej sytuacji, z którą wiążą też niestety pewne nowe nakazy czy ograniczenia - piszą policjanci. - Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce policjanci wspomagając służby sanitarne codziennie sprawdzają czy mieszkańcy naszego powiatu  stosują się do zasad kwarantanny oraz wydawanych zaleceń. Jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia.

Właśnie za niestosowanie się do nakazów zawartych w tych przepisach mieszkaniec Iławy usłyszał wyrok. Mężczyzn będąc podejrzanym o nosicielstwo koronawirusa  nie przestrzegał kwarantanny domowej. W związku z powyższym po przeprowadzeniu postępowania sądowego 25 - latek usłyszał wyrok kary grzywny w wysokości 3000 zł.

Tylko podczas minionej doby iławscy funkcjonariusze stwierdzili kolejne 8 przypadków naruszania przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. Dotyczyły one tym razem osób nieletnich, które pomimo zakazu grupowania się spotkały się na tzw. „bagienku”. Młodzież została przekazana rodzicom a o ich zachowaniu o zostanie poinformowany sąd.