sport

28. Terenowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Lubawie

2023-10-24 10:34

19.10.2023r. odbyła się XXVII Terenowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych - Lubawa 2023, w której wzięło udział prawie 200 zawodników niepełnosprawnych z terenu miasta i gminy Lubawa, powiatu iławskiego oraz innych powiatów m.in. nowomiejskiego, olsztyńskiego.

Zawody rozgrywały się na hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Św. Barbary w Lubawie.

Po krótkiej części oficjalnej i słowach skierowanych do uczestników przez z-cę burmistrza Lubawy Sławomira Jamrożego i wójta Gminy Lubawa Tomasza Ewertowskiego, na środku hali wystąpił poczet flagi państwowej, zawodnicy złożyli przysięgę a następnie poczet flagi terenowej, która została wciągnięta na czas olimpiady.

Zawodnicy zmagali się w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych, takich jak: rzut woreczkiem do tarczy, odbijanie piłeczki do tenisa stołowego, wchodzenie na step, strzał na bramkę nogą, skok w dal z miejsca, przeciąganie liny, turlanie piłki, slalom ze sznurkiem, sadzenie ziemniaków oraz tor przeszkód.

W trójce najlepszych drużyn w ,,XXVII Terenowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych – Lubawa 2023r.’’ znalazły się następujące placówki:

  • I miejsce: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brodnicy
  • II miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy w Lidzbarku Welskim
  • III miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu

Wszystko to w myśl przysięgi, którą uroczyście złożyli przed rozpoczęciem rywalizacji sportowej “Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, pozostanę dzielny w swym wysiłku”. Głównymi organizatorami wydarzenia były: Stowarzyszenie na Rzecz Ośrodka Aktywności, Warsztat Terapii Zajęciowej Dom Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa. Z budżetu Miasta Lubawa impreza została dotowana kwotą 5.500 złotych.

Każdy zawodnik otrzymał medal, skromny upominek. Natomiast drużyny nagrodzone zostały pucharami i pamiątkowymi statuetkami. W rywalizacji brało udział 17 ekip z różnych miejscowości, również z poza naszego województwa.

Organizatorzy OLIMPIADY składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację zawodów oraz sponsorom za pomoc i wsparcie w organizację imprezy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres ilawa@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Dopasuj prezentera do programu lat 90. To wtedy Ibisz był stary

Pytanie 1 z 13
Kto wówczas prowadził "Szansę na sukces"?