policja skazany zakuty aresztowany

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

26-latek "na łowach" w iławskich sklepach. Ukradł ubrania, elektronikę, a nawet rower!

2022-11-04 12:02

Mężczyzna skradzionym rowerem przyjechał do sklepu z elektroniką. Jak się okazało miał przy sobie jeszcze rzeczy pochodzące z innych kradzieży.

Oficer dyżurny iławskiej policji w czwartek (04.11.2022 r.) kilka minut przed 19:00 został poinformowany o kradzieży. Zgłaszająca oświadczyła, że ujęła sprawcę kradzieży sprzętu elektronicznego. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

W trakcie czynności ustalili, że do jednego z iławskich sklepów z elektroniką przyjechał rowerem mężczyzna. Po obejrzeniu towaru postanowił wyjść z marketu jednak został zatrzymany tuż przy bramkach wyjściowych, gdyż pracownicy podejrzewali, że mógł coś zabrać nie płacąc za towar. Jak się okazało mieli rację. 26 – latek próbował wynieść ze sklepu powerbanka, myszkę do komputera a także kabel usb.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że nie była to jedyna kradzież tego dnia mężczyzny. Okazało się, że do sklepu przyjechał kradzionym rowerem, z bluzą, którą wcześniej zabrał ze sklepu odzieżowego również za nią nie płacąc a także kurtką, torbą i czapką, które zabrał z okolic iławskiego dworca PKP. 26 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi a odzyskany towar wrócił do dalszej sprzedaży. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kradł również na terenie całego kraju - mówi Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy iławskiej policji.

Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Express Biedrzyckiej - Były zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. operacji rozgryzł Putina! Mówi wprost o jego DESPERACJI

Jak dobrze znasz młodzieżowy slang? Sprawdź, rozumiesz najpopularniejsze słowa

Pytanie 1 z 8
Poszliśmy do śpiulkolotu oznacza: