szymon iława trójbój

i

Autor: arch. zawodnika

18-latek z Rudzienic zmierzy się z rekordem świata

2020-09-16 13:48

Szymon Tarwacki szykuje się do występu na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym. Ma już na swoim koncie rekordy Polski i Europy teraz przyszedł czas by rzucić wyzwanie rekordom świata. Zamierza w przysiadzie podnieść 320kg. Ponadto będzie chciał, jako pierwszy osiemnastolatek w kraju, uzyskać 800 kg w trójboju.

Sukcesami Szymona zainteresowały się władze gminy Iława. Wójt Krzysztof Harmaciński obiecał finansowe wsparcie zawodnikowi. Brak funduszy często uniemożliwiał mu starty w zagranicznych imprezach.

- Mam 18 lat. Obecnie jestem uczniem klasy maturalnej iławskiego liceum - mówi Szymon Tarwacki. Sport jest moim największym hobby i odgrywa w moim życiu kluczową rolę. Od prawie trzech lat trenuję dyscyplinę jaką jest trójbój siłowy. W poprzednim roku startowałem w rozmaitych zawodach, które w przeważającej części wygrałem. Największym osiągnięciem ubiegłego roku było zdobycie przeze mnie Mistrzostwa Polski Federacji WPC w trójboju siłowym do lat 17 oraz 4 rekordów Polski: w wyciskaniu, martwym ciągu, przysiadzie oraz trójboju – dodaje Szymon.

W tym roku Szymon reprezentował gminę na wielu lokalnych zawodach, w których zdobywał same najwyższe miejsca. Ponadto 27 sierpnia 2020 r. startował w Mistrzostwach Europy federacji XPC w kategorii junior do lat 19 i junior do lat 19 do wagi 125 kg, gdzie zaliczył przysiad 310 kg, wyciskanie leżąc 180 kg i martwy ciąg 272,5 kg co zaowocowało pierwszym miejscem do lat 19 spośród wszystkich nastolatków oraz rekordem Europy w przysiadzie, trójboju oraz Polski w martwym ciągu oraz wyciskaniu.

Wśród licznych sukcesów Szymona warto wymieć także wygraną w najbardziej prestiżowej imprezie Polsce „Iron Dead League” w kategorii junior do lat 18, 93 kg+  z wynikiem 270 kg w martwym ciągu, zwycięstwo w 3 rzutach Warmińskiej Ligi Wyciskania Leżąc, co zaowocowało 1 miejscem do lat 18 open w całym województwie.

Obecnie Szymon Tarwacki przygotowuje się do zaległych Mistrzostw Polski Federacji GPC, gdzie będzie próbował pobić rekord świata swojej kategorii wiekowej w przysiadzie wynoszący 320kg. Ponadto 22października 2020 r. będzie startował w Mistrzostwach Polski Federacji WPC, gdzie będzie chciał, jako pierwszy osiemnastolatek kraju uzyskać 800 kg w trójboju.

szymon iława

i

Autor: WR
Rozmowa z 18-letnim Szymonem Tarwackim, który szykuje się do pobicia rekordu świata w trójboju siłowym
Sonda
Eurowizja Junior 2020 - czy Polska wygra trzeci raz z rzędu?
Seks na Mariackiej w Katowicach BEZ CENZURY