wreczenie

i

Autor: UM Iława

100 tys. zł na sprzęt komputerowy dla nauczycieli i uczniów

2020-05-04 14:16

Taką kwotę pozyskały władze Iławy na pomoc w nauczaniu online. Pieniądze już zostały wydane, a sprzęt trafił właśnie do potrzebujących.

W iławskim ratuszu, w obecności burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego, wiceburmistrz Doroty Kamińskiej i dyrektor MZOSZiP Renaty Kamińskiej nastąpiło przekazanie sprzętu komputerowego dyrektorom iławskich szkół podstawowych. To łącznie 40 laptopów i 15 tabletów.

Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski:
Gmina złożyła wniosek już 2 kwietnia i cały czas pracownicy odpowiedzialni za realizację projektu trzymali rękę na pulsie. Otrzymaliśmy informację, że nasz wniosek dotarł, ale ze względu na ogromną ilość projektów, które napłynęły w krótkim okresie musieliśmy uzbroić się w cierpliwość. Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać sprzęt komputerowy, który zniweluje bariery dostępu do edukacji zdalnej.

Już niedługo uczniowie i nauczyciele będą mieli do dyspozycji sprzęt, który ułatwi im możliwość uczestnictwa w edukacji zdalnej. Iławski magistrat złożył wniosek o przyznanie grantu 2 kwietnia i natychmiast przystąpił do wyboru najkorzystniejszej oferty na dostawę laptopów i tabletów. Całkowita wartość zamówienia opiewa na kwotę 99 587,57 zł.

Dyrektor MZOSZiP Renata Kamińska: Iławskie szkoły podstawowe otrzymały bardzo duże wsparcie do prowadzenia zajęć nauczania na odległość. Zdajemy sobie sprawę, że część z nich była lepiej przygotowana do tego zadania dlatego dostarczony sprzęt został przydzielony na podstawie przeprowadzonej wcześniej analizy potrzeb. Zakupione laptopy i tablety obecnie będą wykorzystywane przez uczniów i nauczycieli do prowadzenia zajęć na odległość, a po jej zakończeniu do działalności edukacyjnej prowadzonej w szkole.