las iława

i

Autor: Dawid Jakubowski

Wzrost zachorowań w powiecie iławskim. Nie można już wchodzić do lasu

2020-04-03 15:57

Do 7 osób wzrosła ilość zarażanych wirusem COVID-19. Dziś podano informację o 5 nowych wykrytych przypadkach. Wszyscy zarazili się w tzw. transmisji lokalnej. W związku z tym pojawiają się nowe zakazy.

O pięciu nowych przypadkach stwierdzonych w województwie poinformowały służby wojewody warmińsko-mazurskiego.

To dwie starsze kobiety, starszy mężczyzna i dwóch mężczyzn w średnim wieku - mówi Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody. - Wszyscy z powiatu iławskiego. Transmisja lokalna, zrazili się w domu. Zakażone osoby nie są w złym stanie, pozostają we własnych domach.

W związku z zaistniałą sytuacją Nadleśnictwa Iława i Susz zdecydowały się wprowadzić zakaz wchodzenia do lasu. W komunikatach czytamy:

Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz ustnym poleceniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego skierowanego do jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej PGL Lasy Państwowe, wprowadzamy w życie zakaz wstępu do lasu osobom nieupoważnionym.

Zakaz obowiązuje na razie do 11 kwietnia włącznie

Zakaz wstępu do lasu iława

i

Autor: Nadleśnictwo Iława