Tu Powstają Historie - start tworzenia książki na 715 lat Iławy

i

Autor: Wiesław Raczkowski Kinga Groszkowska - dyrektor iławskiej biblioteki zainaugurowała akcję

Wystartowało tworzenie książki na 715 lat Iławy [VIDEO+AUDIO]

2020-03-03 11:08

W Galerii Jeziorak zainaugurowano akcję Iławskiej Biblioteki Publicznej na napisanie przez mieszkańców książki o Iławie z okazji jej 715 lat.

Na pierwszym spotkaniu inspirowano dzieci i dorosłych do pisania oraz malowania. "Uwolniono książki" w ramach Bookcrossingu, by współtworzący mogli się inspirować pomysłami, pobudzano również wyobraźnie odczytując na głos bajki i opowiadania. Przytaczano też kilka historycznych ciekawostek o mieście, które być może zostaną wspomniane w publikacji.

Zobaczcie krótki filmik ze startu akcji:

Wystartowało tworzenie książki na 715 lat Iławy

Proces powstawania książki koordynuje powołana kapituła specjalistów: Pisarz, Trenerka Pisania, Plastyk, Historyk, Regionalista, Polonista i Sportowiec.

Nie wszyscy mogli się stawić na inauguracji imprezy, ale udało nam się podpatrzeć przy pracy i podpytać o plany co do tworzenia książek kilku obecnych. Między innymi: malarkę - Agatę Topolewską, Małgorzatę Szynal-Trzaskawkę ze stowarzyszenia artystów SART, nauczycielkę z SP1 - Rosemary Wiśniewski, regionalistę - Darka Paczkowskiego.

Spotkania twórczej pracy nad książką na 715 lat Iławy odbywać się będą raz w miesiącu. Kolejne - 28 marca - poświęcone będzie tworzeniu ilustracji do książki.

Akcji patronuje Radio Eska. Posłuchajcie relacji Wiesława Raczkowskiego, który był obecny na pierwszym spotkaniu oraz ciekawych rozmów z obecnymi na miejscu ludźmi:

Relacja ze startu akcji tworzenia książki na 715 lat Iławy
Miejsce Gdzie Powstają Historie - plakat duży Iława

i

Autor: MBP Iława