Na pierwszym spotkaniu inspirowano dzieci i dorosłych do pisania oraz malowania. "Uwolniono książki" w ramach Bookcrossingu, by współtworzący mogli się inspirować pomysłami, pobudzano również wyobraźnie odczytując na głos bajki i opowiadania. Przytaczano też kilka historycznych ciekawostek o mieście, które być może zostaną wspomniane w publikacji.
Zobaczcie krótki filmik ze startu akcji:
Proces powstawania książki koordynuje powołana kapituła specjalistów: Pisarz, Trenerka Pisania, Plastyk, Historyk, Regionalista, Polonista i Sportowiec.
Nie wszyscy mogli się stawić na inauguracji imprezy, ale udało nam się podpatrzeć przy pracy i podpytać o plany co do tworzenia książek kilku obecnych. Między innymi: malarkę - Agatę Topolewską, Małgorzatę Szynal-Trzaskawkę ze stowarzyszenia artystów SART, nauczycielkę z SP1 - Rosemary Wiśniewski, regionalistę - Darka Paczkowskiego.
Spotkania twórczej pracy nad książką na 715 lat Iławy odbywać się będą raz w miesiącu. Kolejne - 28 marca - poświęcone będzie tworzeniu ilustracji do książki.
Akcji patronuje Radio Eska. Posłuchajcie relacji Wiesława Raczkowskiego, który był obecny na pierwszym spotkaniu oraz ciekawych rozmów z obecnymi na miejscu ludźmi:
Polecany artykuł: