wybita szyba w samochodzie

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Wybili szyby w samochodzie. Grozi im 5 lat!

2022-02-17 10:28

Nowomiejscy kryminalni ustalili dwóch podejrzanych o wybicie szyby w samochodzie osobowym, do którego doszło na terenie gminy Biskupiec.

Do tego zdarzenia doszło w nocy z 31 stycznia na 1 lutego w Bielicach. Policja dopiero teraz poinformowała o zakończonym śledztwie dla dobra sprawy.

Sprawcy uszkodzili samochód marki Nissan Qashqai wybijając w nim szyby boczne oraz uszkadzając elementy obramowania szyb w drzwiach przednich i tylnych. Pokrzywdzony wycenił powstałe w ten sposób straty na kwotę 1500 zł.

Nowomiejscy kryminalni zajmujący się tą sprawą ustalili sprawców tego przestępstwa. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Biskupiec w wieku 22 i 33 lat. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W przypadku 22-letniego mężczyzny kara ta może być wyższa, bowiem działał w warunkach tzw. recydywy i przestępstwa tego dokonał w przeciągu 5 lat od odbycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty?

Pytanie 1 z 15
Jaki to kwiat?
Jaki to kwiat?
Podpaliła męża tyrana. „Całe życie się nade mną znęcał”

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!