makieta

i

Autor: arch.inwestora

parki handlowe

Wmurowano kamień węgielny pod budowę BIG Ostróda. Będzie największym i najnowocześniejszym kompleksem handlowym w regionie

2023-11-30 13:59

BIG Ostróda, wspólne przedsięwzięcie Acteeum Group i BIG Shopping Centers, weszło w nowy etap realizacji. 24 listopada odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu.

BIG Ostróda będzie największym i najnowocześniejszym kompleksem handlowym w regionie, które na łącznej powierzchni 25 tys. mkw. GLA zaoferuje 30 sklepów renomowanych oraz wolnostojący market budowlany Castorama. Otwarcie kompleksu, który już teraz jest niemal całkowicie skomercjalizowany zaplanowano na III kwartał 2024. Ponadto, ten niezwykle dogodnie skomunikowany obiekt zaoferuje przestronny parking na ok. 700 pojazdów, restaurację drive-thru, stację paliw, a także możliwość ładowania samochodów elektrycznych. Będzie to stanowić ogromny atut nie tylko dla mieszkańców ale także osób podróżujących trasami S7 i S16, przy których węźle znajduje się obiekt.

– Wmurowanie kamienia węgielnego to szczególna chwila na każdej budowie. Od teraz nasz projekt z każdym dniem będzie nabierała kształtów, aby już w III kwartale 2024 powitać pierwszych klientów. Jesteśmy przekonani, że stworzymy miejsce, które dla mieszkańców Ostródy i całego regionu będzie atrakcyjnym miejscem wygodnych zakupów zaś dla najemców świetną lokalizacją ugruntowującą ich obecność handlową w mieście – mówi Eran Levy, Chief Executive Officer w BIG Poland.

Ostródzkie centrum handlowe powstaje na działce zlokalizowanej przy głównej drodze wjazdowej do centrum miasta, bezpośrednio przy węźle dróg ekspresowych S7, łączącej Warszawę i Gdańsk oraz S16 prowadzącej do Olsztyna oraz Grudziądza.

– Cieszymy się bardzo z tego, że nasz wspólny, BIG i Acteeum, projekt tak dynamicznie się rozwija i przechodzi do kolejnego, finalnego już etapu realizacji. Wybór Generalnego Wykonawcy, wmurowanie kamienia węgielnego i rozpoczęcie budowy stanowi kulminację dotychczasowych, prac związanych z realizacją naszego Power Center i już teraz wytycza drogę do uroczystego otwarcia obiektu w III kwartale 2024. Jesteśmy także bardzo zadowoleni z komercjalizacji obiektu. Zaowocowała ona doskonale dobraną ofertą zakupową, która na rok przed planowanym otwarciem jest już niemal ostatecznie skompletowana – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner, Acteeum Central Europe.

makieta

i

Autor: arch.inwestora

BIG Ostróda będzie pierwszym i jednocześnie największym tego typu kompleksem handlowym w regionie. Będzie to obiekt o łącznej powierzchni ponad 27 tys. m² GLA, obejmujący ponad 15 tys. m² GLA parku handlowego oraz wolnostojący market Dom i Ogród Castorama. Oferta Parku Handlowego obejmie sklepy takich marek jak Biedronka, New Yorker, Smyk, CCC, Sinsay, Cropp, House, Media Expert, Martes Sport, 4F, Komfort, Diverse, Rossmann i innych. Obiekt zaoferuje także usługi dodatkowe takie jak restauracja drive-thru, stacja benzynowa, infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych, myjnię samochodową oraz ponad 700 miejsc parkingowych.

Kompleks powstanie przy głównej drodze wjazdowej do centrum miasta, bezpośrednio przy węźle dróg ekspresowych S7, łączącej Warszawę i Gdańsk oraz S16 prowadzącej do Olsztyna oraz Grudziądza. Lokalizacja obiektu jest także w naturalny sposób doskonale skomunikowana z Ostródą i regionem. Swym bezpośrednim zasięgiem Ostróda Power Center będzie obejmować ponad 120,000 mieszkańców, ponad 500,000 turystów odwiedzających to miast co roku a także niezwykle intensywny ruch tranzytowy tras S7 i S16.

Otwarcie BIG Ostróda zaplanowano na III kwartał 2024.

Patostreamerzy upadlali nastolatki, zostali zatrzymani

14 pytań z 14 dziedzin – poradzisz sobie?

Pytanie 1 z 14
Au to symbol chemiczny: