straz wirus iława

i

Autor: UM Iława

Władze Iławy wydały 80 tysiecy złotych na walkę z pandemią

2020-05-04 13:43

Walka ratusza z koronawirusem to nie tylko podnoszenie świadomości mieszkańców odnośnie zagrożenia, jakie on niesie. To także realne i spore wydatki, które mają wpływ na lokalny budżet miasta.

- Wydane dotychczas przez ratusz pieniądze przeznaczono zakup rękawic lateksowych i nitrylowych, profesjonalnych maseczek i kombinezonów - mówi burmistrz Iławy Dawid Kopczewski. - Ponieważ Gmina Miejska Iława została zobligowana przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, do zabezpieczenia miejsca do kwarantanny, zamówione zostały także łóżka polowe w liczbie 60 sztuk. Wydział Zarządzania Kryzysowego wyposażył w płyny i żele do dezynfekcji pracowników urzędu i jednostek podległych. Priorytetowym zadaniem było zabezpieczenie w środki ochrony osobistej Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. To właśnie pracownicy tej jednostki miejskiej są w Iławie na pierwszym froncie działań.

Łącznie iławski ratusz wydał już ponad 80 tysięcy złotych i ta suma systematycznie rośnie. Pieniądze póki co pochodzą z budżetowych rezerw. Jeśli jednak pandemia potrwa władze Iławy będą musiały zacząć cięcia w budżecie. Częściowo już to robią przygotowując lokalną tarczę ochronny dla przedsiębiorców. Miasto na szczęście otrzymuje także wsparcie niematerialne. Pomagają strażacy, harcerze, wolontariusze, lokalne media. Gdyby nie oni koszta rosły by jeszcze bardziej.