szlachetna paczka

i

Autor: SzlachetnaPaczka.pl Szlachetna paczka w Iławie. Jest rekord ilości potrzebujących

Szlachetna Paczka w Iławie. Jest rekord ilości potrzebujących

2021-11-26 11:34

Darczyńca pomaga najbardziej potrzebującym, do których wcześniej dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki: osobom starszym i samotnym, rodzinom z dziećmi, osobom z niepełnosprawnościami, które potrzebują wsparcia lub dotkniętych ciężką, a często nagłą chorobą. To założenia 21. edycji Szlachetnej Paczki. Możecie pomóc też rodzinom z powiatu iławskiego.

Jak to działa? W pierwszym kroku: darczyńcy wybierają rodzinę na stronie www.szlachetnapaczka.pl, najczęściej ze swojej okolicy, i zapoznają się z listą potrzeb, która zostanie wysłana mailowo wraz z potwierdzeniem wyboru. W drugim kroku: robią potrzebne zakupy i przygotowują paczkę.

Paczkę dla jednej rodziny organizują średnio 24 osoby. Nie jesteście z tym sami, możecie paczkę osób do skompletowania Szlachetnej Paczki utworzyć z całej swojej rodziny, z zespołu w pracy, na uczelni itd.

W trzecim kroku: darczyńcy dostarczają zapakowane produkty do wskazanego w mailu magazynu Szlachetnej Paczki. Na każdym etapie kompletowania Paczki można kontaktować się z wolontariuszem-opiekunem rodziny. Rozwożenie paczek z magazynów do rodzin następuje w tzw. Weekend Cudów, który w tym roku został zaplanowany na 11-12 grudnia.

Zeszłoroczna edycja programu zaangażowała w mądrą pomoc ponad 420 tys. Polaków. Wsparcie materialne o wartości 51 mln zł otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin – takie cuda dzieją się w grudniowy weekend każdego roku. Wtedy wolontariusze rozwożą paczki, a wraz z nimi radość, uwagę na drugiego człowieka, zrozumienie i wsparcie, także mentalne.

W powiecie iławskim rodzin nie brakuje, nie tylko wielodzietnych, w trudnej sytuacji finansowej. Pomocy w tym roku potrzebuje rekordowa ilość rodzin. W powiecie iławskim aż 38.

Rodziny i ich historie możecie sprawdzić TUTAJ. Wybrać jakąś i zacząć kompletować Paczkę.

Potrzeby są różne, np. żywność, laptop, ubrania dla dzieci, pralka, środki czystości, biurko szkolne, komputer, kurs szycia, opał, pomoce rehabilitacyjne dla dzieci, buty i kurtka...

Zobacz też: RAPORT O BIEDZIE 2021, czyli gdyby cała Polska była blokiem o stu mieszkaniach…

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Sytuacja na granicy to koszmar. Obowiązkiem jest bronić granic i za to dziękuję. Jednocześnie obowiązkowo trzeba pomóc ludziom, którzy bez wsparcia umrą. Dlatego opublikowałam bardzo rzeczowy i wyważony post na Instagramie. Kim jestem?
Mama świnka urodziła czworaczki

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!