Jak to działa? W pierwszym kroku: darczyńcy wybierają rodzinę na stronie www.szlachetnapaczka.pl, najczęściej ze swojej okolicy, i zapoznają się z listą potrzeb, która zostanie wysłana mailowo wraz z potwierdzeniem wyboru. W drugim kroku: robią potrzebne zakupy i przygotowują paczkę.
Paczkę dla jednej rodziny organizują średnio 24 osoby. Nie jesteście z tym sami, możecie paczkę osób do skompletowania Szlachetnej Paczki utworzyć z całej swojej rodziny, z zespołu w pracy, na uczelni itd.
W trzecim kroku: darczyńcy dostarczają zapakowane produkty do wskazanego w mailu magazynu Szlachetnej Paczki. Na każdym etapie kompletowania Paczki można kontaktować się z wolontariuszem-opiekunem rodziny. Rozwożenie paczek z magazynów do rodzin następuje w tzw. Weekend Cudów, który w tym roku został zaplanowany na 11-12 grudnia.
Zeszłoroczna edycja programu zaangażowała w mądrą pomoc ponad 420 tys. Polaków. Wsparcie materialne o wartości 51 mln zł otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin – takie cuda dzieją się w grudniowy weekend każdego roku. Wtedy wolontariusze rozwożą paczki, a wraz z nimi radość, uwagę na drugiego człowieka, zrozumienie i wsparcie, także mentalne.
W powiecie iławskim rodzin nie brakuje, nie tylko wielodzietnych, w trudnej sytuacji finansowej. Pomocy w tym roku potrzebuje rekordowa ilość rodzin. W powiecie iławskim aż 38.
Rodziny i ich historie możecie sprawdzić TUTAJ. Wybrać jakąś i zacząć kompletować Paczkę.
Potrzeby są różne, np. żywność, laptop, ubrania dla dzieci, pralka, środki czystości, biurko szkolne, komputer, kurs szycia, opał, pomoce rehabilitacyjne dla dzieci, buty i kurtka...
Zobacz też: RAPORT O BIEDZIE 2021, czyli gdyby cała Polska była blokiem o stu mieszkaniach…
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!
Polecany artykuł: