pies

i

Autor: ITOZ Iława

Szczeniaczki na łańcuchach. Na szczęście zostały uratowane

2020-02-24 14:29

Aktywiści z Iławskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Patrol Interwencyjny mają za sobą kolejną udaną interwencję. Udało im się ocalić Mimi, Sisi i Foxi. To suczki, które mają ok. 3 miesięcy.

Sygnał o fatalnych warunkach w jakich żyją szczeniaki aktywiści dostali o jednego z mieszkańców. Na miejscu interwencji okazało się, że są trzymane na łańcuchach. Tak małych psów nie wolno trzymać na uwięzi. Łańcuchy nie spełniały też ustawowych wymogów 3 metrów długości. Do tego imitacja bud, które nie dawały ciepła, ochrony przed mrozem, wiatrem i deszczem.

pies iława

i

Autor: ITOZ Iława

Tak o akcji piszą członkowie Iławskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Patrol Interwencyjny:

Maleńkie, trzymiesięczne przerażone ciałka trzęsące się z zimna na łańcuchach cięższych od siebie. Jak właściciel tłumaczył takie warunki przetrzymywania zwierząt? „WAŻNE, ŻE NA ŁEB NIE PADA”. Te słowa na długo zostaną w naszej pamięci. Początkowo nie chciał oddać psów - bo dzieci będą płakać. Jednak po dłuższej rozmowie zrzekł się praw do opieki nad zwierzętami i maluchy pojechały z nami. Przewieźliśmy je od razu na odrobaczenie, a następnie do domów tymczasowych, gdzie oczekują na swoich nowych właścicieli.

pies

i

Autor: ITOZ Iława

Mimi, Sisi i Foxi. Są ogromnymi przylepami. Na portalu pomagam.pl powstała zbiórka, której celem jest pokrycie kosztów odrobaczenia i zaszczepienia piesków. Aktywiści bardzo proszą też o karmy suchą i mokrą JUNIOR. Osoby zainteresowane adopcją także mogą się już kontaktować - tel. 724 618 588.
Link do zbiórki.