Strajk rolników 2021. Rolnicy z Agrounii rozpoczęli blokadę DK 15 koło Sampławy

i

Autor: Facebook: Agrounia Strajk rolników 2021. Rolnicy z Agrounii rozpoczęli blokadę DK 15 koło Sampławy

Strajk rolników 2021. Rolnicy z Agrounii rozpoczęli blokadę DK 15 koło Sampławy

2021-08-17 8:27

Strajk rolników 2021. Blokadę drogi krajowej numer 15 między Sampławą a Lubawą (woj. warmińsko-mazurskie) rozpoczęli we wtorek (17 sierpnia) rano rolnicy związani z Agrounią. Organizatorzy zapowiedzieli, że protest potrwa 24 godziny.

Rozpoczął się strajk rolników w województwie warmińsko-mazurskim. Po godzinie 8.00 droga krajowa numer 15 została zablokowana przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 536 w okolicach Sampławy. Uczestnicy protestu przyjechali ciągnikami, mają ze sobą transparenty, m.in. "Obronimy polską wieś". Agrounia zapowiada, że strajk rolników w tym miejscu potrwa 24 godziny, a przejazd krajową 15 zablokuje nawet 100 traktorów.

Jednym z powodów protestu są problemy hodowców trzody chlewnej związane z ASF. Działacze Agrounii deklarują, że ich celem jest obrona krajowej produkcji żywności i domagają się rozpoczęcia rozmów z rządem.

ESKA Summer City - Uczta Pierogowa w Biesowie

Organizatorzy protestu zgłosili go wcześniej w urzędzie gminy w Lubawie, który powiadomił o planowanym zgromadzeniu zarządcę drogi. Na tej podstawie olsztyńska GDDKiA podała już w poniedziałek na Twitterze, że DK nr 15 na odcinku między Sampławą a Lubawą "zostanie zastawiona pojazdami rolniczymi z zachowaniem korytarza życia", a protest ma trwać do środy do godz. 8.

Policja zaleca kierowcom, którzy planowali podróż tym odcinkiem DK 15, żeby na czas blokady korzystali z drogi krajowej nr 16 między Ostródą a woj. kujawsko-pomorskim.

(PAP)

Sonda
Powrót do szkół 2021. Powinien obowiązywać podział klas na zaszczepione i niezaszczepione?