policja iława

i

Autor: KPP Iława zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Starsza, zagubiona pani szła przy drodze pod Zalewem

2023-05-30 9:35

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie podczas minionej doby pomogli starszej kobiecie. Mieszkanka gminy Zalewo miała problemy z pamięcią, nie wiedziała gdzie się znajduje i jak trafić do rodziny.

Służba patrolowa każdego dnia stawia przed policjantami różne wyzwania. Czasami trzeba interweniować tam, gdzie dochodzi do zakłócenia ładu i porządku publicznego, czasami trzeba podjąć czynności służbowe wobec osób, które złamią prawo. Bywa jednak i tak, że policjanci zostają poinformowani o wydającej się z pozoru zwykłej sytuacji, która jak się później okazuje, mogłaby skończyć się nieszczęśliwie. O takiej właśnie sytuację zastali  poinformowani w poniedziałek (29.05.2023 r.) przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Zgłaszająca oświadczyła, że jedną z dróg w gminie Zalewo idzie starsza kobieta. Dodała, że kobieta nie wie gdzie jest,  nie ma dokumentów przy sobie, chodzi o lasce a na nogach ma domowe kapcie. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili tylko jak się nazywa, gdyż miała problemy z pamięcią i nie znała adresu zamieszkania rodziny. Kobieta mówiła cały czas, że „jest z centrali”. Policjanci wspólnie ze zgłaszającą na podstawie tych szczątkowych informacji ustalili najbliższych 76 – latki po czym przekazali kobietę rodzinie.

Pamiętajmy, że jeden telefon, może uratować ludzkie życie. Tak jak w przypadku tej interwencji. Odpowiednia reakcja świadka i działanie policji sprawiły, że kobieta szybko wróciła do swojej rodziny.

W ciągu dnia słońce jednak wieczory i noce nadal są chłodne, dlatego policjanci apelują: nie bądźmy obojętni, gdy widzimy, że czyjeś życie i zdrowie jest zagrożone. Wrażliwość każdego z nas oraz szybka i właściwa reakcja może pomóc osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej. By poinformować służby o osobach potrzebujących pomocy możemy zadzwonić na numer alarmowy. Żeby wskazać policjantom miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać, możemy skorzystać a Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres ilawa@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Maryla Rodowicz zachwyca się bryską, Smolastym i Jannem

Quiz. Polskie przeboje rockowe z lat 90. Pamiętasz te kultowe piosenki?

Pytanie 1 z 10
Głosu, której z tych wokalistek nie usłyszymy na płycie „Getto” (1996) hardrockowej grupy Sweet Noise?