siatkowka

i

Autor: pixabay.com

Sport

Stare Jabłonki: Dziewczyny w bikini i opaleni mężczyźni zagrają w siatkę

2023-08-11 16:10

Niespełna dwa tygodnie pozostały do wielkiego święta siatkówki plażowej w Polsce. Od 25 do 27 sierpnia, na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, odbędzie się ORLEN Finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Do mazurskiej wsi nad jeziorem Szeląg Mały, przyjadą najlepsze żeńskie i męskie pary w Polsce.

Cykl turniejów siatkówki plażowej w 2023 roku w Polsce, wielkimi krokami zmierza ku końcowi. Zmagania siatkarek i siatkarzy odbyły się tego lata m.in. w Przysusze, Kołobrzegu, Olsztynie, Białymstoku czy Mysłowicach. Sportowcy walczyli o rankingowe punkty, aby zakwalifikować się do wielkiego finału. Najważniejszy turniej sezonu i zarazem finał rywalizacji, odbędzie się w ostatni weekend sierpnia, na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach.- Wszystko idzie zgodnie z planem – mówi Tomasz Dowgiałło, Dyrektor Turnieju na dwa tygodnie przed pierwszym gwizdkiem. - Wkraczamy w okres, kiedy na wielu frontach zaczyna dziać się bardzo wiele. Można powiedzieć, że jesteśmy już prawie gotowi do turnieju. Za chwilę będą już widoczne efekty naszych wielomiesięcznych działań. Nie możemy doczekać się chwili, kiedy plaża wypełni się sportowcami oraz kibicami. Zmagania na 4 boiskach rozpoczną się w piątkowy poranek (25 sierpnia), a mecze finałowe pań i panów zaplanowano w niedzielę (27 sierpnia), w godzinach popołudniowych. W turnieju głównym mężczyzn wezmą udział 24 pary, w rywalizacji kobiet 16 duetów. Pula nagród turnieju męskiego wynosi 75 tysięcy złotych, w turnieju kobiet do podziału jest 67 tysięcy złotych.Nierozłącznymi elementami turniejów w Starych Jabłonkach są także muzyka i wyśmienita kuchnia. Nie inaczej będzie w tym roku. Organizatorzy zrobią wszystko, aby Stare Jabłonki pozytywnie kojarzyły się zawodnikom i kibicom „plażówki”, a także osobom, które pragną aktywnie spędzić czas, dobrze zjeść, posłuchać muzyki oraz świetnie się bawić.

- Będzie można posmakować regionalnych dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Przedstawiciele Lasów Państwowych - Nadleśnictwa Stare Jabłonki, będą nas edukować pod kątem zdrowego stylu życia i synergii z przyrodą. Nie zabraknie także atrakcji dla małych oraz większych dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla organizator zawodów nad jeziorem Szeląg Mały.Tegoroczny turniej w Starych Jabłonkach będzie także wyjątkowy w innego powodu. Dokładnie 20 lat temu po raz pierwszy odbyła się tam impreza o zasięgu międzynarodowym. Nad jeziorem Szeląg Mały rozdano medale Mistrzostw Europy do lat 23. Równo 10 lat temu, w 2013 roku, najlepsze siatkarski i najlepsi siatkarze  rywalizowali w Starych Jabłonkach o tytuły Mistrzów Świata. – Z tego też względu chcemy zabrać kibiców w sentymentalną podróż. Wraz z DJ-em Ucho, przypomnimy hity, które zachęcały do tańca i zabawy wszystkich fanów siatkówki plażowej – wyjaśnia Tomasz Dowgiałło.ORLEN Finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach w dniach 25-27 sierpnia 2023 roku. Wstęp wolny.

„Tylko 5 minut dziennie”. Przez miesiąc szczotkowałyśmy ciało. Było warto? Królowe Matki

QUIZ. Kto z kim, czyli połącz w pary polskie gwiazdy

Pytanie 1 z 14
Na początek coś łatwego - jedna z ulubionych par polskiego show-biznesu. Katarzyna Cichopek jest w związku: