policja

i

Autor: KPP Iława

Na sygnale

Sprzedawał m.in. fentanyl. Odpowie za śmierć mieszkańca Iławy

2024-07-10 17:18

Iławscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który miał nielegalnie posiadać i udostępniać innym osobom środki odurzające, w tym te zawierające dostępny jedynie na receptę fentanyl. Funkcjonariusze zatrzymali 46-latka w Giżycku.

Iławscy policjanci wyjaśniając okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w maju na jednej z ulic Iławy, ustalili, że mężczyzna przed śmiercią najprawdopodobniej wprowadził do swojego organizmu fentanyl - silny środek przeciwbólowy, legalnie dostępny jedynie na receptę. W kolejnym etapie policjanci ustalili, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie tego środka i dotarli do osoby, która miała mu go dostarczyć.

Funkcjonariusze przeanalizowali uzyskane informacje i wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ustalili miejsce przebywania podejrzewanego mężczyzny. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Giżycka, który do dystrybucji środka odurzającego miał wykorzystywać paczkomaty. Mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał marihuanę oraz plastry zawierające fentanyl. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.  

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów związanych z posiadaniem i udzielaniem nielegalnych substancji mieszkańcowi Giżycka, do których się przyznał. Ponadto Prokurator Rejonowy w Iławie przedstawił mu zarzut narażenia innej osoby na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Iławie Sąd Rejonowy w Iławie zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Każde zażycie środka odurzającego, czy nadmiernej dawki silnego leku przeciwbólowego dostępnego jedynie na receptę, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które po nie sięgną. Nielegalne posiadanie środków odurzających i ich dystrybucja stanowi przestępstwo. Im większa ilość substancji zabronionych, tym kara za ich posiadanie jest surowsza. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie narkotyków w znacznej ilości zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Dziecko nabite na widły to nie jedyna kontrowersja w Pomniku Rzezi Wołyńskiej

To najpopularniejsze imiona w Polsce. Wiesz, co znaczą?

Pytanie 1 z 12
Anna to najpopularniejsze imię żeńskie w Polsce. Wiesz, co znaczy?