opona

i

Autor: KPP Iława

Specjalne opony pojawią się na komisariatach w powiecie iławskim. Wiemy w jakim celu

2020-12-04 14:26

Komenda Powiatowa Policji w Iławie włączyła się do akcji polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek z butelek po napojach, sokach czy chemii gospodarczej, aby pomóc dzieciom z wadą słuchu. Pierwszy pojemnik stanął w Lubawie.

- Funkcjonariusze z iławskiej komendy Policji zaangażowali się w pomoc Fundacji Piramida Pomocy - mówi Joanna Kwiatkowska rzecznik iławskiej policji. -  Dzięki niej w lubawskim komisariacie opatrzony trójkątnym znakiem Piramida Pomocy stanął dość nietypowy pojemnik na nakrętki, który został wykonany ze zużytych opon.

Jak dodają policjanci, którzy na co dzień pomagają lokalnej społeczności:

- Poprzez akcję możemy jeszcze kogoś wesprzeć a także „oszczędzamy” środowisko. Wspólna inicjatywa zbierania plastikowych nakrętek trwa od kilku dni dzięki czemu pojemnik codziennie się powoli zapełnia.

Przekazane nakrętki w najbliższym czasie trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną w całości przekazane Stowarzyszeniu Słyszeć bez Granic z przeznaczeniem na zakup aparatów słuchowych w ramach banku aparatów słuchowych.

Lubawski komisariat jest pierwszy. Jak zapewnia jednak rzecznik policji w najbliższym czasie kolejne opony pojawią się we wszystkich jednostkach policji powiatu iławskiego.

QUIZ. Czy te klasyki kina dostały Oscara za najlepszy film?

Pytanie 1 z 10
"Zielona Mila"
Ferie zimowe 2021 przesunięte na późniejszy termin? Premier jasno odpowiedział!