Ręce krem mydło - pixabay

i

Autor: Renate Köppel - Pixabay

Sieć drogerii zadba o ręce medyków zniszczone odkażaniem

2020-03-30 11:49

Ponad 82 tys. kremów do rąk o wartości blisko 1mln zł trafi do szpitali walczących z koronawirusem, także do tych w województwie Warmińsko-Mazurskim.

Na pierwszej linii frontu walki z pandemią znalazł się personel medyczny: pielęgniarki, lekarze, ratownicy. Brakuje im kremów do rąk zniszczonych środkami odkażającymi.

Dlatego jak poinformowała właśnie sieć drogerii Rossmann:

Zdecydowaliśmy solidarnie przyłączyć się do spontanicznych akcji wspierania służby zdrowia. Uznaliśmy, że priorytetem jest wsparcie tych, którzy dbają o życie i zdrowie Polaków. Zmodyfikowaliśmy zasady naszej sztandarowej akcji charytatywnej „Pomagamy jak umiemy” przeznaczając część środków zaplanowanych na jej realizację dla 91 szpitali zakaźnych w całej Polsce.

Rossmann przekaże im darowizny w postaci kremów do rąk dostępnych w naszym asortymencie. Wartość każdej z nich to ok. 10 tys. zł. A to oznacza, że personel każdej placówki będzie miał do swojej dyspozycji ok. 1000 kremów.
Nie zmienia to zasadniczej części „Pomagamy jak umiemy”: nadal zamierzamy przekazać w 2020 r. pomoc o wartości 3,5 mln zł ponad 150 organizacjom w Polsce. Za to już teraz dodatkowa pomoc o wartości blisko miliona złotych trafi do szpitali. Chcemy nadal „Pomagać jak umiemy”!