azs olsztyn

i

Autor: AZS Olsztyn

Rusza PlusLiga w Iławie! Pierwszy mecz już w sobotę

2021-09-27 14:59

2 października ruszają zmagania PlusLigi, czyli męskiej siatkówki w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym dniu o godz. 14:45 w iławskiej hali sportowo - widowiskowej przy ulicy Niepodległości 11 B Indykpol AZS Olsztyn podejmie jednego z kandydatów do medali - drużynę Asseco Resovii Rzeszów.

Indykpol AZS Olsztyn to drużyna, która w przeszłości zdobywała pięć razy tytuł Mistrza Polski oraz siedmiokrotnie wygrywała Puchar Polski. W składzie znajdują się m.in. Karol Butryn, Mateusz Poręba, Jan Król, Jędrzej Gruszczyński czy mistrz świata juniorów  z 2017 roku Szymon Jakubiszak. Wśród zawodników zagranicznych w składzie drużyny   z Olsztyna znaleźli się reprezentanci Stanów Zjednoczonych - Taylor Averill i Torey Defalco, Iranu - Meisam Salehi oraz Holender Robert Andringa. Trenerem olsztyńskiej drużyny jest Włoch Marco Bonita, który w latach 2007 - 2008 prowadził, jako trener żeńską reprezentację Polski siatkarek.

Asseco Resovia Rzeszów ma na swoim koncie m.in. siedem tytułów Mistrza Polski, trzy tryumfy w Pucharze Polski oraz dwa występy w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Skład drużyny z Rzeszowa wygląda bardzo imponująco. Tworzą go m.in. byli i obecni reprezentanci Polski: Maciej Muzaj, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Paweł Zatorski, Jakub Kochanowski czy Paweł Woicki, który dwa sezony wcześniej grał w drużynie z Olsztyna. W rzeszowskiej ekipie znajdują się także reprezentant Francji z polskimi korzeniami Nicolas Szerszeń oraz dwóch reprezentantów Słowenii - Klemen Cebulj i Jan Kozamernik. Szczególnie Słoweńcy powinni być znani fanom siatkówki, gdyż byli w składzie drużyny, która pokonała reprezentację Polski w półfinale niedawno zakończonych Mistrzostw Europy. Trenerem siatkarzy z Rzeszowa jest Włoch Alberto Giuliani - ten sam, który na wspomnianych Mistrzostwach Europy prowadził reprezentację...Słowenii.

UWAGA !

Kobiców wybierających się na sobotni mecz informujemy, że parkingi wokół hali sportowo - widowiskowej będą nieczynne ! Przyjeżdżających samochodami zapraszamy na parking przy iławskim basenie.

Indykpol AZS Olsztyn - prezentacja drużyny !

W dniu 29 września (środa) o godz. 18:15 w iławskiej hali sportowo - widowiskowej odbędzie się prezentacja drużyny Indykpol AZS Olsztyn połączona z krótkim pokazowym treningiem dla dzieci. W godz. 16 - 18 drużyna z Olsztyna odbędzie trening zamknięty dla kibiców a na prezentację zapraszamy fanów siatkówki od godz. 18:00. Będzie można zdobyć zdjęcia i autografy zawodników. Wstęp wolny.

Pobiegli w piżamach przez Świdnik. Aby dzieciom chorującym na nowotwory dodać otuchy

QUIZ. Zagadka w kolorowych kropkach. Co druga osoba nie wie, jaka liczba się tu kryje

Pytanie 1 z 10
Jaka liczba jest tu ukryta?
1: Jaka liczba jest tu ukryta?