Przy przejściach na Wiejskiej w Iławie już bezpieczniej

i

Autor: Powiat Iławski

bezpieczeństwo na drogach

Przy przejściach na Wiejskiej w Iławie już bezpieczniej

2023-11-02 6:57

W ramach projektu zmodernizowano trzy przejścia dla pieszych przy ul. Wiejskiej w Iławie (dwa przy Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie oraz jedno przy Komendzie Powiatowej Policji w Iławie).

Powiat Iławski zakończył realizację zadania publicznego w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Całkowita wartość projektu: 120 729,15 zł, dofinansowanie: 79 169,65 zł, Środki własne: 41 559,50 zł

W ramach realizacji zadania „Razem bezpieczniej w Powiecie Iławskim” 24 czerwca przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Iławie odbył się festyn edukacyjny dla mieszkańców powiatu iławskiego, który miał na celu podniesienie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania.

Ponadto w ramach projektu zmodernizowano 3 przejścia dla pieszych przy ul. Wiejskiej

  • dwa przy Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie
  • jedno przy Komendzie Powiatowej Policji w Iławie

Przed przejściami dla pieszych ustawione zostały innowacyjne czerwone linie akustyczno-wibracyjne, które po najechaniu powodują efekt akustyczny w kabinie pojazdu oraz wibracje pojazdu. Ponadto zostały postawione aktywne znaki D-6 „Przejście dla pieszych” animowane (kroczący ludzik). Łącznie postawiono 6 szt. aktywnych znaków D-6 animowanych zasilanych hybrydowo (turbina + panel słoneczny) oraz 4 szt. tabliczek T-27 „Przejście dla pieszych szczególnie uczęszczane przez dzieci”.

Dodatkowo, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Iławie, zorganizowano spotkania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły” dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie oraz „Bezpieczna droga do przedszkola” dla uczniów Przedszkola Miejskiego nr 6 w Iławie.

Działania podjęte w ramach realizacji zadania pn. „Razem bezpieczniej w Powiecie Iławskim” miały na celu wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców lokalnej społeczności.  Powiat Iławski podejmuje działania mające na celu  nie tylko rozwój gospodarczy regionu, ale również rozwój społeczny, którego fundamentem jest odczuwany poziom bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Wielki sukces Kabaretu Starszych Panów. Historia z Koprem

Gdzie jest to miasto? QUIZ Wskaż województwo i rozwiąż quiz geograficzny

Pytanie 1 z 10
Reda to miasto w województwie: