Przed Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Enea Czarni Radom

i

Autor: AZS Olsztyn Przed spotkaniem Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Enea Czarni Radom

Przed spotkaniem Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Enea Czarni Radom w Iławie [AUDIO]

2022-02-18 10:56

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w poniedziałek (21.02) zmierzą się w Iławie z Cerradem Enea Czarnymi Radom. Początek meczu o godz. 17:30, a bilety wciąż są dostępne.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przepracowali już niespełna 2 miesiące z Javierem Weberem. Pod wodzą argentyńskiego szkoleniowca, akademicy z Kortowa odnieśli 4 zwycięstwa (z czego 3 z rzędu), a 3 razy musieli przełknąć gorycz porażki. W ostatnich spotkaniach w grze ekipy ze stolicy Warmii i Mazur widać spokój i pewność siebie, zwłaszcza w końcówkach poszczególnych partii. A jak na to spoglądają sami zawodnicy?

- Trener duży nacisk kładzie na każdy element gry, abyśmy byli coraz lepsi – przyznaje Mateusz Poręba, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. – Na każdym treningu, zwłaszcza porannym, gdzie mamy dużo techniki indywidualnej, człowiek odczuwa, że robi progres. Trenerowi zależy też na tym, abym w każdym meczu miał dużą skuteczność w ataku i cieszę się, że zaczęło to wychodzić. Ostatnio mamy małe problemy w bloku i od razu zaczęliśmy nad tym pracować.

Jak zauważa sam zawodnik, zmieniła się także intensywność treningów. Obecnie są one krótsze, lecz bardziej intensywne. – Takie treningi są potrzebne. Odczuliśmy to na początku wspólnych zajęć, gdy trener Javier zaczął podkręcać tempo, a my nie mieliśmy siły. Po tych treningach, nasza gra w ostatnich meczach wygląda coraz lepiej.

Poniedziałkowe spotkanie z Cerradem Enea Czarnymi Radom w Iławie będzie kolejnym przystankiem na drodze Indykpolu AZS Olsztyn do gry w fazie play-off. „Na papierze”, faworytami starcia są akademicy z Kortowa, którzy przed rozpoczęciem 21 serii spotkań, zajmują 5. miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 32 punktów (bilans 11:8). Ich rywale są dopiero na 13 pozycji, gromadząc 16 „oczek” (6 zwycięstw i aż 12 przegranych). W ostatniej kolejce, oba zespoły rozegrały trzy sety – Indykpol AZS wygrał w Lubinie, a Cerrad Enea Czarni ulegli przed własną publicznością drużynie GKS Katowice.

Kogo należy się obawiać w drużynie „Wojskowych”?

Najlepiej punktującym zawodnikiem jest Rafał Faryna, który ma na swoim koncie 200 „oczek” (dla porównania, TJ DeFalco zdobył 337 punktów). W polu serwisowym oraz w bloku groźny jest Bartłomiej Lemański (19 asów, 22 bloki). Czołowymi postaciami w drużynie Jakuba Bednaruka są także: Paweł Rusin, Aleksander Berger, Mateusz Masłowski czy dobrze znany kibicom w Olsztynie – Sebastian Warda.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu rozegranym w Radomiu, Indykpol AZS wygrał bez straty seta. Każda z trzech rozegranych partii była emocjonująca i każda z nich zakończyła się wynikiem 25:23 dla akademików z Kortowa. Jak potoczy się poniedziałkowy bój w Iławie?

- Gramy bardzo dobrą siatkówkę. Mam nadzieję, że utrzymamy cały czas ten sam poziom. Jeśli tak się stanie, to nie mamy się czym martwić – bierzemy zwycięstwo i wracamy do domu – kończy Mateusz Poręba.

Początek poniedziałkowego (21.02) spotkania w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji o godzinie 17:30. Bilety wciąż są dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

Mateusz Poręba przed spotkaniem w Iławie 21.02: Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Enea Czarni Radom
Indykpol AZS Olsztyn

i

Autor: AZS Olsztyn

Pytania z "Milionerów" za największą kasę! Wygrałbyś milion złotych? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?
Potężny pożar pod Wrocławiem. Wybuchające baterie spadały na dachy

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!