prezydent

i

Autor: arch. kancelarii prezydenta

Prezydent odwiedził Iławę i Nowe Miasto Lubawskie

2020-06-01 13:59

Wizyta głowy państwa w regionie odbyła się przy okazji odwiedzin terenu budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Prezydenta interesowało jak radzi sobie branża turystyczna.

Andrzej Duda gościł w Iławie, odwiedził lokalną marinę Portu 110, gdzie wygłosił obszerne przemówienie. Nie zabrakło akcentów lokalnych.

Z panią menadżer hotelu Port 110 w Iławie prowadziłem rozmowę o tym, jak aktualnie wygląda sytuacja i jakie są perspektywy na nadchodzący sezon letni - mówił prezydent. - Usłyszałem dobre wieści. Są już rezerwacje, klienci zamawiają zarówno miejsca hotelowe, jak i miejsca w marinie. Zainteresowanie jest ogromne. Co dla mnie najważniejsze, dowiedziałem się, że właściciele skorzystali z Tarczy antykryzysowej i dzięki temu udało się utrzymać miejsca pracy.

Prezydent zachęcał także do żeglugi po Jezioraku. Z Iławy ruszył do Nowego Miasta Lubawskiego. Zwiedzał tam zakład specjalizujący się m.in. w produkcji łodzi żaglowych i motorowych.

prezydent

i

Autor: arch. kancelarii prezydenta

Jachty typu Haber były nagradzane na targach w kraju i za granicą. Andrzej Duda obejrzał przygotowaną ich ekspozycję w plenerze, a następnie zwiedził zakład. Jak podała kancelaria prezydenta była to wizyta prywatna.

QUIZ Najdziwniejsze zwierzęta świata. To jeden z najtrudniejszych quizów

Pytanie 1 z 10
Samogłów to:
Ptasia kolumna na drodze