interwencje straży pożarnej

Pożar poddasza w Dąbrówce, ewakuowano mieszkańców

2024-05-09 8:48

W środę (8.05) wieczorem, po godzinie 19:00 iławska straż pożarna została powiadomiona o pożarze poddasza w zamieszkałym szeregowcu. Na miejscu interweniowało aż 9 wozów strażackich.

O 19:30 wpłynęło zgłoszenie o pożarze zamieszkałego budynku i brzmiało to dość poważnie. Po dojechaniu na miejsce, strażacy zastali jeszcze sam dym bez oznak ognia wydostający się z jednego z mieszkań, błyskawicznie przystąpili do akcji gaszenia.

- Strażacy musieli do mieszkania wejść siłowo, z uwagi na brak właścicieli na miejscu, trwał tam remont - powiedział Radiu Eska Krzysztof Rutkowski, rzecznik powiatowej PSP Iława. - Po dostaniu się na poddasze okazało się, że pożarem objęta jest konstrukcja i pokrycie dachu, mieliśmy do czynienia z nieszczęsnym eternitem (azbestowo-cementowym materiałem budowlanym), konieczna była profilaktyczna ewakuacja około 5 osób z sąsiednich zabudowań. Całe szczęście udało się nie dopuścić do przeniesienia i rozprzestrzenienia ognia - relacjonuje strażak.

 Wstępnie straty oszacowano na około 70 tys zł, przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Z uwagi na charakter zgłoszenia na miejsce zadysponowano 9 wozów ratowniczo-gaśniczych i około 41 strażaków.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres ilawa@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Quiz z wiedzy ogólnej tylko dla ambitnych

Pytanie 1 z 20
Na początek coś prostego. Jakie zwierzę widzisz na zdjęciu?
Leo