iława port

i

Autor: Starostwo Iławskie

Port Śródlądowy w Iławie w pełni gotowy do sezonu żeglarskiego

2021-05-11 13:47

Trudny czas pandemii spowodował, że Port Śródlądowy musiał odwołać szereg przygotowanych wydarzeń począwszy od obchodów dnia św. Patryka przez szkolenia żeglarskie, warsztaty tematyczne, koncerty, wystawy czy długo oczekiwany Iławski Salon Jachtowy. Teraz powoli zaczyna wracać do życia licząc, że żeglarzy i turystów w tym sezonie nie zabraknie.

Do dyspozycji gości i klientów w sezonie oddajemy wszystko co jest niezbędne do żeglarskiego funkcjonowania - mówi Marcin Woźniak. - Port stał się elementem charakterystycznym na mapie Iławy, a turyści często rozpoczynają swój pobyt nad Jeziorakiem właśnie od tego miejsca. W naszej ofercie mamy wiele usług dla wodniaków: wodowanie łodzi z użyciem dźwigu, slipowanie łodzi, zimowanie łodzi w hangarze, korzystanie z prysznica, zmywalni naczyń i pralni, pobór wody i przyłączenie prądu oraz całoroczne usługi naprawcze. W portowym kiosku dostępne są gadżety żeglarskie, torby, koszulki etc.

Najbliższy sezon to również nowe otwarcie lokalu gastronomicznego – smażalni „Pod Żaglami” do którego będą prowadziły nowo wybudowane schody. Restauracja  będzie oferowała smażoną rybę oraz inne rybne smakołyki przy dźwiękach szant. W sezonie letnim w Porcie, kolejny raz swoją bazę będzie miała karetka wodna obsługiwana przez ratowników z iławskiego szpitala. Stacjonuje tam również policyjna motorówka.

Bóbr spacerował nocą po ulicach Gniezna! Nagranie jest HITEM internetu

Quiz. Największe atrakcje turystyczne Mazowsza. Rozpoznasz je na zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
Która atrakcja turystyczna Mazowsza jest widoczna na zdjęciu?
Quiz. Największe atrakcje turystyczne Mazowsza. Rozpoznacie je na zdjęciach?