Stachura

i

Autor: Facebook

Rozrywka

Pamiętają o Stachurze. W Siemianach odbędzię się niezwykły koncert

2024-07-01 12:23

Na imprezę zapraszamy 6 lipca. W programie konkurs poezji śpiewanej oraz koncerty Roberta Kasprzyckiego i Lubelskiej Federacji Bardów.

Edward Jerzy Stachura, pseudonim „Sted” to nieżyjący już polski poeta, prozaik, pieśniarz i tłumacz, laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich. Wypowiadał się w różnych formach: lirykach, poematach, utworach z pogranicza prozy poetyckiej, refleksyjnej i narracyjnej. Sięgał do stylu ballady i gawędy oraz bezpośredniej wypowiedzi odautorskiej. W jego twórczości dochodzi do głosu dramatyczny konflikt między naturalną potrzebą afirmacji życia, natury, człowieka i elementarnych wartości etycznych, a poczuciem obcości, egzystencjalnego lęku i odrazy do współczesnej ograniczającej wolności jednostki cywilizacji.

Impreza w Siemianach rozpocznie się o godz 17 od przybliżenia dokładniej sylwetki tego artysty i jego związków z regionem. Konkurs rozpocznie się o 17.30 a koncerty o godz 19. Zagrają :

Robert Kasprzycki  – polski poeta, pieśniarz, wokalista, muzyk i kompozytor, a także tłumacz, felietonista, recenzent (literacki i muzyczny, autor tekstów kabaretowych. Laureat wielu konkursów poetyckich i festiwali. Znany z takich hitów jak Niebo do wynajęcia czy Mam wszystko jestem niczym.

Lubelska Federacja Bardów - zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Jest to więc oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Występuje od maja 1999 roku. Sposobem organizacji pracy przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie.

Postawili ścianę różowych grzybów w centrum miasta. Dziwna instalacja, o co tu chodzi?

Czy rozpoznasz rasy psów? To QUIZ dla prawdziwych fanów czworonogów!

Pytanie 1 z 15
1. Rasa na zdjęciu to:
Czy rozpoznasz rasy psów? To QUIZ dla prawdziwych fanów czworonogów!