wot kwarantanna

i

Autor: WOT

Ostródzki hotel posłuży jako miejsce kwarantanny

2020-04-16 14:00

Szpital zakaźny w Ostródzie podpisał umowę z jednym z lokalnych hoteli na uruchomienie tzw. izolatorium. Znalazło się tam miejsce dla 26 osób, które będą przebywały do uzyskania wyników badań w kierunku COVID-19. Już trafiło tam 8 pielęgniarek z szpitala w związku z wykryciem koronawirusa u jednej z nich.

Budynek hotelu jest pilnowany przez wojsko. Żołnierze mają uniemożliwić samowolne jego opuszczanie przez osoby u których podejrzewa się koronawirusa.

— Nie ma sensu blokowanie miejsc w szpitalach przez ludzi, jeśli ich stan pozwala na to, by czekali na wynik badania w izolatorium — mówi prezes szpitala w Ostródzie Jacek Dudzin. - Dlatego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, mimo, że szpital nie jest przepełniony. Nie wiemy co przyniesie przyszłość.

W szpitalu zakaźnym w Ostródzie jest 168 łóżeki. Obecnie przebywa tam zaledwie kilkunastu pacjentów, w tym dwóch na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Szpital w Ostródzie został kilka tygodni temu przekształcony i jest w całości zakaźny.