Ostródzka karta miejska

i

Autor: UM Ostróda

Ostródzka karta miejska. Sprawdzamy jakie daje zniżki i jak ją zdobyć

2020-06-15 11:10

Od jakiegoś czasu, do wdrożenia Karty Mieszkańca przygotowuje się iławski Urząd Miasta. Tymczasem my sprawdzamy, jak podobny, miejski program lojalnościowy działa u naszych sąsiadów w Ostródzie.

Pierwsza partia Kart Ostródzkich dotarła do Urzędu Miejskiego w Ostródzie na początku maja. Ich wydawaniem zajmuje się Wydział Spraw Obywatelskich. Pierwsi mieszkańcy Ostródy odebrali już swoje karty. Obecnie trwa wydawanie kart tym mieszkańcom, którzy złożyli już wcześniej stosowne wnioski o ich wydanie.

Karta Ostródzka jest wydawana tym, którzy mieszkają w Ostródzie i w tym mieście płacą swoje podatki, korzystają ze wszystkich usług. Karta potwierdza uprawnienia mieszkańca, któremu została wydana, do zniżek, ulg, zwolnień i innych udzielanych przywilejów przez Gminę Miejską Ostróda oraz podmioty uczestniczące w Programie, zgodnie z Programem „Karta Ostródzka” i dokumentami, które zostały wskazane w specjalnej uchwale Rady Miejskiej w Ostródzie.

Jak zdobyć kartę?

Kartę Ostródzką można otrzymać składając wniosek o wydanie karty w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Ostródzie przy ul. Adama Mickiewicza 24 (pokój Nr 105 parter)

Do wniosku trzeba okazać do wglądu dowód osobisty wraz z jednym z następujących aktualnych dokumentów potwierdzających rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Ostródzie:

  • pierwszą stronę złożonego PIT-u za poprzedni rok ze stemplem Urzędu Skarbowego w Ostródzie poświadczającą rozliczenie podatku bądź kserokopię powyższego dokumentu, na której widnieje adres zamieszkania,
  • urzędowe poświadczenie odbioru wydane przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) wraz z pierwszą stroną PIT-u za poprzednik rok składanego drogą elektroniczną i wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem UPO,
  • zaświadczenie z Urzędu Skarbowego potwierdzającego złożenie zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w poprzednim roku,
  • emeryci i renciści mogą okazać pierwszą stronę PIT-40A/11A otrzymanego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, na której widnieje adres zamieszkania.

Komplet informacji o karcie oraz potrzebne wnioski, możecie pobrać z TEJ STRONY

Jakie karta daje zniżki?

Mieszkaniec Ostródy może liczyć na zniżki od 5 do nawet 40 procent. Między innymi w kwiaciarni, kawiarni, zakładzie fotograficznym, rabat na serwis rowerowy, ciasta i desery, tańsze zakupy w butiku oraz 10% zniżki na kosmetyki, lub na miejskie imprezy kulturalne. Baza naszych partnerów stale się powiększa, a z pewnością będzie ich jeszcze więcej. Naprawdę warto złożyć wniosek o Kartę Ostródzką - to same korzyści dla jej posiadaczy. Aktualizowaną listę partnerów znajdziecie TUTAJ

Przód i tył Karty Ostródzkiej w różnych wersjach

i

Autor: UM Ostróda Przód i tył Karty Ostródzkiej w różnych wersjach
Sonda
Powiedz nam:
Na śmietniku znaleziono nagą sesję z lat 70.