Tymczasowy areszt dla sprawcy kradzieży z włamaniem

i

Autor: KPP NML Tymczasowy areszt dla sprawcy kradzieży z włamaniem

Okradł aptekę i ogrodniczy. Tymczasowy areszt dla sprawcy

2021-11-18 13:35

Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych pod zarzutem kradzieży z włamaniem do apteki i sklepu ogrodniczego. Usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Nowomiejscy kryminalni zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do sklepu ogrodniczego w Nowym Mieście Lubawskim i apteki na terenie gminy Grodziczno. Łupem sprawcy były środki ochrony roślin, nasiona, środki owadobójcze i gryzoniobójcze o wartości blisko 20 tys. zł oraz leki różnego rodzaju, kosmetyki i artykuły medyczne o wartości nie mniejszej niż 15 tyś złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Kajdanki zatrzasnęły się na rękach 34-letniego mieszkańca gminy Kurzętnik. W jego mieszkaniu zabezpieczono też narkotyki.

Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez podejrzanego policjanci znaleźli także środek odurzający w postaci marihuany i substancję psychotropową w postaci amfetaminy. Mężczyzna usłyszał ponadto zarzuty zniszczenia mienia budynku aptecznego i zniszczenia dostępu do danych informatycznych znajdujących się na dyskach komputerów.

Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara może być wyższa, bowiem sprawca działał w warunkach tzw. „recydywy”.

Młodzieżowe słowa roku 2021 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza młodzieżowe słowo foliarz?
Bakalie – skąd się wzięły, co warto o nich wiedzieć?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl