policja dzieci

i

Autor: KPP Nowe Miasto Lubawskie

Obrażony policjant zrobił prezent dzieciom z Kurzętnika

2021-05-18 13:43

Jak przekuć negatywne zdarzenie na pozytywne emocje? Policjant z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego nowomiejskiej komendy na podstawie wyroku sądu otrzymał nawiązkę od mężczyzny, który go znieważył i naruszył jego nietykalność cielesną. Dzięki uzyskanym funduszom sprawił dzieciom ze żłobka i przedszkola w Kurzętniku ogromną niespodziankę.

Zaczęło się od tego, że nowomiejski policjant sierż. Mateusz Kierzenkowski brał udział w interwencji, której uczestnik znieważył i naruszył nietykalność policjanta. W wyniku wyroku sądu, skazującego sprawcę tych przestępstw, policjant otrzymał nawiązkę pieniężną od sprawcy. Uzyskane w ten sposób fundusze sierż. Kierzenkowski postanowił wykorzystać w jak najlepszy sposób. Kupił elementy odblaskowe dla dzieci.

Wspólnie z kolegami w niebieskich mundurach odwiedził wychowanków Gminnego Zespołu Opiekuńczo - Wychowawczego w Kurzętniku, którym przekazał odblaski i kolorowanki promujące bezpieczeństwo. - Ta niecodzienna lekcja bezpieczeństwa była także doskonałą okazją, by opowiedzieć najmłodszym o policyjnej służbie - piszą policjanci z nowomiejskiej komendy. - I odpowiedzieć na pytania o to, co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo, bezpiecznie zachować się na drodze.

Stodoła zawaliła się na nastolatka.

QUIZ. Myślisz, że znasz "Kilera" na pamięć? Udowodnij i spraw, żeby "Siara" był z ciebie dumny

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę: Kto wypowiedział słynną, wulgarną sekwencję, zaczynającą się od słów " Mają rozmach..."