przedszkole

i

Autor: UM Iława

Nowy żłobek już niebawem w Iławie. To jedna z najważniejszych inwestycji

2022-10-18 14:58

Mówią, że do trzech razy sztuka. Jednak w przypadku iławskiego żłobka potrzeba było aż czterech przetargów, aby wyłonić wykonawcę, tej tak ważnej dla naszych mieszkańców inwestycji.- mówi Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

Z dwóch ofert złożonych w postępowaniu przetargowym, korzystniejszą o ponad 2 mln zł przedstawiła lokalna firma Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, i to właśnie z tą firmą 24 października zostanie podpisana umowa na realizację budowy żłobka. Całkowity koszt wyniesie 12 201 051,58zł  a termin realizacji  to 13 miesięcy. Przypominamy, że na budowę żłobka miejskiego ratusz pozyskał od rządu 4 999 995,00 zł.

-Niezmiernie cieszę się, że udało się w końcu rozstrzygnąć przetarg i niebawem będziemy mogli zaoferować rodzicom  piękną, nowoczesną  a co najważniejsze bezpieczną placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Jako tata 3 dzieci wiem, jak ważne dla rodziców jest zapewnienie bezpiecznego miejsca dla swoich maluchów. Nie każdy przecież może liczyć na pomoc  babci, dziadka czy opiekunki w miejscu zamieszkania. W naszym żłobku do czterech oddziałów przyjmiemy aż  80 dzieci w  wieku 1-3 lat, co w połączeniu z obecnie funkcjonującą  już placówką przy ul. Obrońców Westerplatte daje nam już 160 miejsc w całym mieście – mówi Kopaczewski.

W ramach tej inwestycji na działce po dawnej siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej powstanie wolnostojący  budynek jednokondygnacyjny, o powierzchni użytkowej ok. 895m2. Ta przestrzeń pomieści 4 sale zabaw dla dzieci wraz z zapleczem sanitarnym i szatniami, pokoje dyrektora obiektu i pielęgniarki, kuchnię z zapleczem oraz pomieszczenia socjalne i konserwatora. Ponadto w dokumentacji znajdują się miejsca parkingowe, plac zabaw i zieleń.

Historia miłości Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego

QUIZ PRL. Zabawy i zabawki w PRL-u. Każdy to kiedyś znał!

Pytanie 1 z 10
Szkiełko” potrzebne do gry w klasy było: