Nowe Miasto Lubawskie: Potrącił pieszego, uszkodził cztery auta!

i

Autor: Pixabay

Nowe Miasto Lubawskie: Potrącił pieszego, uszkodził cztery auta!

2021-08-02 11:21

Nowomiejscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego kierującego daewoo matizem, który wyjeżdżając z parkingu potrącił pieszego i uszkodził cztery zaparkowane samochody. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty.

W niedzielę ok godz. 3:00 w nocy oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało że na parkinu w miejscowości Gwiździny doszło do potracenia pieszego.

Na miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że kierujący daewoo matiz wyjeżdżając z parkingu z dużym impetem stracił panowanie nad pojazdem i potrącił znajdującego się na parkingu pieszego, a następnie uderzył w samochód marki Hyundai, dalej kontynuując jazdę uderzył w audi przesuwając go na opla astrę i ostatecznie zakończył jazdę uderzając w samochód marki BMW.

Sprawca zdarzenia został ujęty na miejscu przez ochroniarza. Potrąconemu mężczyźnie pomocy udzieliła załoga karetki pogotowia. Poszkodowany trafił do szpitala na obserwację.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Mieszkaniec powiatu brodnickiego nie posiada także prawa jazdy. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie także odpowiedzialności ja jazdę bez uprawnień i popełnione wykroczenia.

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Rozjechał 19-latkę? Kierowca aresztowany