wystawa ARS

i

Autor: Artystyczny Ruch Społeczny Nowa wystawa w gablotach iławskiej Galerii Jazzowej

Nowa wystawa w mieście! Sztuka Kobieca w iławskiej Galerii Jazzowej [AUDIO]

2020-10-17 14:31

Sztuka w zmieniającej się formie, taką, jaką bywa tez kobieta pojawiła się w gablotach iławskiej Galerii Jazzowej. Wystawa jest odpowiedzią Iławy na streetartowy festiwal w Londynie.

Londyn miał swój festival #streetart we wrześniu, a Iława goni czołówkę streetartową w październiku 2020 pokazując pazurki artystyczne. I wcale nie o murale tu chodzi acz o sztukę ulicy. Wystawa zorganizowana przez Artystyczny Ruch Społeczny w wersji pass by czyli pasażu. Przypadkowy przechodzeń jest jej odbiorcą. Odpowiedź Iławy na #streetart ‘ową formę przekazu to wystawa w Galerii Jazzowej.

Ciekawostką jest to, że wystawa nie jest analogowa, lecz pracuje dynamicznie. Poszczególne jej elementy będą ulegały zmianom: przesunięciom i wymianie, jak pasujące puzzle układanki artystycznej.

- Standardowe wyobrażenie na temat sztuki kobiecej mówi o delikatności i wrażliwości, czułości odpowiedzialności. Postrzegana jest przez pastelowe kolory i lekkość, radość... Przecież sztuka kobieca jest bardzo różnorodna, może być także siłą destrukcyjną i być mroczna lub zabawna. Celem tej wystawy jest pokazanie różnorodności w sztuce tworzonej przez kobiety - mówi kurator wystawy Ewa Słusznik.

Zaproszenie na wystawę Sztuka Kobieca - Ewa Słusznik, kurator wystawy

Ta wystawa to trzy debiuty, między innymi Magdaleny Fafińskiej.

- To moje autorski obrazy i rysunki. Część jest bardziej surrealistyczna lub fantastyczna, ale nie brakuje portretów, rysunków postaci czy martwej natury - mówi młoda autorka

Na tej wystawie również można będzie zobaczyć prace Karoliny Goławskiej.

- Kolor, harmonia i dusza ludzka, to wizytówka mojego malarstwa. Kolory, których używam służą do wyrażania ludzkich emocji. Chciałabym aby moje obrazy wzbudziły u Państwa pozytywne emocje - mówi malarka.

Zaproszenie na wystawę Sztuka Kobieca - Magdalena Fafińska i Karolina Goławska, artystki biorące udział w wystawie
sztuka kobieca

i

Autor: Artystyczny Ruch Społeczny Wystawa w iławskiej galerii jazzowej "Sztuka Kobieca" - plakat

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
Plakaty z lat 50. i 60. ubiegłego stulecia. Niezwykła wystawa w Tarnowie