wycieczki

Nowa Historia Jednej Ulicy wróci na Sienkiewicza w Iławie

2023-05-26 7:55

Po ośmiu latach przerwy „Historia jednej ulicy” powraca na ulicę Sienkiewicza. Spacer po ulicy, od której w 2015 roku rozpoczął się trwający do dziś wieloletni cykl edukacyjnych wypraw po mieście, odbędzie się w niedzielę 28 maja. Na spotkanie zapraszają Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

Tym razem zbiórka uczestników spaceru zaplanowana została na godzinę 15:00 w okolicach dworca Iława Miasto. Trasa spaceru będzie wiodła przez stadion, teren liceum, Skwer Żeromskiego, budynek Sanepidu aż do okolic przystani „Pod Omegą”. Całość potrwa około jednej godziny.

– Pierwsza spotkanie w ramach „Historii jednej ulicy” miało miejsce 28 lutego 2015 roku właśnie przy ulicy Sienkiewicza – mówi Michał Młotek. – Chyba nikt wtedy nie zakładał, że będziemy kontynuować tę inicjatywę przez kolejnych 8 lat i że zyska ona w Iławie tak duże grono sympatyków.

Między jednym a drugim spotkaniem przy ulicy Sienkiewicza odbyło się aż 46 spotkań w ramach „Historii jednej ulicy”.

Warto dodać, że w niedzielnym spacerze udział weźmie Krzysztof Tomaszewski, nauczyciel historii w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego i autor książki „Dzieje Królewskiego Gimnazjum w Iławie”, który podzieli się z uczestnikami wyprawy swoją wiedzą o historii budynku liceum.

Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum pod adresem facebook.com/ilawasprzedlat i w grupie skupiającej miłośników miasta pod adresem facebook.com/groups/14200ilawa.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w czerwcu, lipcu i sierpniu, podobnie jak rok temu, odbędą się wyprawy na Wielką Żuławę.

Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

Nowa Historia Jednej Ulicy wróci na ul. Sienkiewicza w Iławie

i

Autor: ilawasprzedlat.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres ilawa@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sylwia Grzeszczak o rytuałach przed występem. Będziecie zszokowani!

Wygrałbyś Familiadę? Wskaż najlepiej punktową odpowiedź

Pytanie 1 z 10
Owoce, które nadają się do suszenia