moda

i

Autor: arch. organizatora

Moda na recykling w Iławie

2023-03-05 10:17

Europejska Platforma Recyklingu odwiedzi wspólnie z uznaną projektantką mody - Anną Kubisz Iławskie Centrum Kultury. Pod czujnym okiem kamer zrealizowane zostaną warsztaty mody recyklingowej.

Przygotowane razem z dziećmi recyklingowe stylizacje zostaną zaprezentowane podczas wielkiego pokazu mody we wrześniu 2023 r. w Warszawie. Iława jest jedynym miastem z województwa warmińsko - mazurskiego biorącym udział w tegorocznej edycji akcji.

Tak dużo w ostatnim czasie mówi się o zmianach klimatycznych i coraz gorszym stanie naszej planety.  Europejska Platforma Recyklingu zajmuje się tą tematyką na co dzień, podejmując działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Przykładem tych działań jest projekt „Moda na recykling” realizowany we współpracy z projektantką Anną Kubisz. Ekspertka modowa odwiedza najpierw zakłady przetwarzania elektroodpadów, w których wybiera bezpiecznie przetworzone surowce na bazę do stylizacji. Wyselekcjonowane materiały trafiają następnie na warsztaty z dziećmi i młodzieżą, podczas których Europejska Platforma Recyklingu przekazuje treści edukacyjne. Uczestnicy dowiadują się czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i jak być bardziej eko. Z każdych warsztatów przygotowywany jest materiał wideo, który trafia na kanał YouTube ERPTV poświęcony edukacji ekologicznej. Można na nim znaleźć serię filmików, które w przystępny sposób tłumaczą jak właściwie postępować ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz ze zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i odpadami opakowaniowymi.

W 2019 roku zorganizowaliśmy pierwszą edycję akcji „Moda na recykling”. Warsztaty modowe i artystyczne polegające na nadaniu elektrośmieciom „drugiego życia” bardzo spodobały się uczestnikom. Dlatego postanowiliśmy kontynuować akcję w kolejnych latach. Odwiedziliśmy wiele miast i gmin z terenu całej Polski. Cieszymy się, że  w czasie każdego z wydarzeń młodzi ludzie choć na chwilę odrywają się od telefonu czy komputera, a przygotowując recyklingowe stylizacje uruchamiają swoją wyobraźnię i robią coś pożytecznego dla środowiska. Dzięki takim projektom widzimy, że edukacja ekologiczna, którą prowadzimy ma sens i spotyka się ze wspaniałym odbiorem zarówno młodszych, jak i dorosłych - mówi Mikołaj Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku  Opakowań S.A.

W 2023 r. wspólnie z projektantką mody - Anną Kubisz ekipa ERP.TV odwiedza nowe miasta i gminy z terenu całej Polski. Na liście znalazło się Miasto Iława. 13 marca uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w spotkaniu edukacyjnym „Moda na recykling” połączonym z warsztatami stylizacji z recyklingu. Wydarzenie odbędzie się w Iławskim Centrum Kultury.

Gadaj Zdrów: "Najmłodszy uzależniony miał pięć i pół roku". Psycholog mówi wprost: to prosta droga do depresji

Wiedźmin - arcytrudny quiz ze znajomości sagi!

Pytanie 1 z 10
Jak zginęła Angoulême?