Młodzi kierowcy szarżowali na drogach. Rekordzista z mandatem ponad 2,5 tyś

2022-01-25 13:05

Za kierownicami aut powinny zasiadać jedynie osoby odpowiedzialnie, bezwzględnie trzeźwe i posiadające do tego uprawnienia. Jednak nie wszyscy stosują się do podstawowych zasady, a to skutkuje poważnymi i groźnymi zdarzeniami drogowymi.

Codzienne policyjne kontrole ruchu drogowego mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze podczas swojej pracy eliminują negatywne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego. Przypominają  kierowcom o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach czy sprawdzają stan trzeźwości kierujących.

W piątek kilka minut po godzinie 21:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw, który holował forda. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że fordem kierował 20 – latek, który nie posiadał do tego uprawnień, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych i był niewłaściwie oznakowany. 22 – latek kierujący vw został ukarany mandatami za pełnione wykroczenia, a 20 – latek ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

W sobotę zatrzymali policjanci do kontroli kierującego samochodem 20 – latka. Okazało się, że również on nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

W Suszu po 17:00 mundurowi zatrzymali kierującego fordem, który nie zastosował się do znaku drogowego ustąp pierwszeństwa i spowodował zagrożenie w ruchu drogowym. W trakcie czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienie 20 – latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna poruszał się pojazdem nie dopuszczonym do ruchu i nie miał przyklejonej nalepki kontrolnej. Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami o łącznej wysokości w wysokości 2520 zł. Mężczyźnie zatrzymano dowód rejestracyjny i wydano zakaz dalszej jazdy.

Kolejnego drifftera policjanci zatrzymali po tym jak celowo wprowadził pojazd w niekontrolowany poślizg. A wszystko to działo się na jednej z suskich ulic. Policjanci wylegitymowali kierowcę oraz sprawdzili w policyjnych systemach, po czym sporządzili wniosek do sądu w związku z popełnionym wykroczeniem przez 18 – latka.

W Sampławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 19 – latkę. Dziewczyna wiedziała, że źle zrobiła prowadząc pojazd nie posiadając do tego uprawnień więc postanowiła oszukać policjantów podając dane innej osoby podczas legitymowania. Jednak i tym razem się nie udało. Kobieta za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do własnej tożsamości została ukarana mandatem, a z kierowania audi bez uprawnień będzie tłumaczyła się przed sądem.  

W gminie Iława zatrzymali policjanci do kontroli 29 – latka kierującego seatem. Okazało się, że mężczyzna również nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

W niedzielę kilka minut po godzinie 10:00 w Różnowie 22 – latka kierująca fordem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w skutek czego doprowadziła do najechania na przydrożne drzewo. Kierująca oraz dwoje pasażerów z obrażeniami ciała zostało przetransportowanych do szpitala.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali również wielu kierujących, którzy jechali z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym:

  • 53 – latek w Jędrychowie jechał z prędkością 83 km/h,
  • 20 – latka w Lasecznie z prędkością 84 km/h
  • 52 – latek w Szeplerzyźnie  jechał z prędkością 89 km/h.

Cała trójka za popełnione wykroczenia otrzymała mandaty po 800 zł każdy.

Byli jeszcze do tego:

  • 26 – latek, jechał z prędkością 91 km/h w Biskupiczkach i za to przewinienie został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.
  • 41 – latka, która jechała po za terenem zabudowanym z prędkością 105 km/h została ukarana mandatem w wysokości 800 zł.

Uczestniku Ruchu Drogowego!!! Nie ryzykuj życiem własnym oraz innych osób!!! Kieruj się rozsądkiem

QUIZ. To samo brzmienie, inne znacznie - rozpoznaj słowa, które brzmią tak samo, choć oznaczają co innego!

Pytanie 1 z 23
Śniegu zimą lub w miseczce na śniadanie:
dr Maciej Jędrzejko: Nienoszenie maseczki to wiocha. Jestem przeciwny obowiązkowym szczepieniom [Super Raport]

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!