kwarantanna

i

Autor: pixabay.com

Mieszkańcy Iławy niestety łamią kwarantannę

2020-04-23 14:33

Powody? Zazwyczaj bardzo banalne. Spacer czy piwko na trawie . Sanepid nie ma dla takich osób litości i wymierza im bardzo duże kary finansowe.

Policjanci apelują do mieszkańców regionu, aby stosowali się do wprowadzonych obostrzeń. Każdego dnia funkcjonariusze ujawniają przypadki łamania obowiązujących obecnie zakazów i zasad kwarantanny. Środa przyniosła kolejne przypadki lekceważenia obowiązujących ograniczeń. Wobec tych osób Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję administracyjną o nałożeniu na nich kary pieniężnej z rygorem natychmiastowej wykonalności.

Tak właśnie stało się w przypadku 42– latka, który nie stosował się do zasad kwarantanny.  Jak ustalili mundurowi mężczyzna po przekroczeniu granicy będąc zobowiązanym do odbywania kwarantanny wraz z osobami z nim zamieszkującymi nie poinformował policji jak i sanepidu o danych tych osób. Kiedy wyszło to na jaw Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył na mężczyznę karę pieniężną.

Natomiast kolejnym mężczyzną ukaranym przez Powiatowy Inspektor Sanitarny to 30 – latek. Mieszkaniec Iławy nie stosował się do zakazu przemieszczania się oraz zakazu korzystania z pokrytych roślinnością terenów. Okazało się, że mężczyzna spacerował ze swoim znajomym w odległości mniejszej niż 2 m, przebywał na szkolnym boisku i leżał w okolicy jednego z bloków. Twierdził, że „lubi spożywać alkohol na dworze i będzie to robić niezależnie od panującej epidemii” .

KoronawirusRaport: Olsztyn 23.04