poeta

i

Autor: pixabay.com

Lekarz z Lubawy nauczy... pisania wierszy

2020-08-18 14:09

W poniedziałek 24 sierpnia o godz. 17:00 na w Kinoteatrze „Pasja” będziecie mieli wyjątkową okazję wziąć udział w wieczorku autorskim poety Janusza Olszewskiego z Lubawy. Na co dzień pracuje jako lekarz rodzinny.

- Pan Janusz to niebywale błyskotliwy człowiek, który sporo wie o każdej dziedzinie, hobbysta i kolekcjoner, sprawnie poruszający się w świecie komputerów i nowinek technologicznych - na każdą okazję ma do opowiedzenia jakąś ciekawą historię - piszą o autorze organizatorzy z Iławskiego Centrum Kultury. - A ponadto pisze… piękne bliskie sercu wiersze, jak również wciągające opowiadania.

Pisanie wierszy zaczął na początku lat 70-tych. Tworzył wówczas na potrzeby studenckiego radia „Medyk” przy gdańskiej Akademii Medycznej. W Białymstoku był autorem koncepcji „Spotkań pod Schodkami” w klubie „CoNieCo” – imprezy kulturalnej będącej połączeniem kabaretu z wieczorami poezji (impreza organizowana jest do dnia dzisiejszego). W tym okresie pisał głównie wiersze adresowane do młodej widowni i na potrzeby spotkań klubowych. Wiele z tych utworów było protestem przeciwko ówczesnej rzeczywistości. Po rozpoczęciu pracy zawodowej pisał wyłącznie dla siebie i najbliższych. Przez ostatnie lata zaczął pisać również powiadania. Jego wiersze opublikowano m.in. w antologii twórczości artystycznej lekarzy z Warmii i Mazur Ars Vitae (2008).

Wieczorek autorski Janusza Olszewskiego zainauguruje recital skrzypcowy Moniki Burzy, która wystąpi z akompaniamentem na pianinie. Ponadto podczas spotkania zostanie ogłoszony konkurs poetycki „Strofy Ojczyzny”. Janusz Olszewski poprowadzi w ICK warsztaty poetyckie od września dla uczestników konkursu oraz innych zainteresowanych osób. Osoby, które pojawią się na spotkaniu autorskim będą miały pierwszeństwo przy zapisach na warsztaty.

plakat

i

Autor: ICK

Ennio Morricone, John Williams, a może Vangelis - kto jest najlepszym kompozytorem muzyki filmowej? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Który z kompozytorów jest znany ze współpracy z reżyserem Sergiem Leonem?
Kosmos w Sopotni Wielkiej na wyciągnie ręki