iława

i

Autor: joyu

Rozrywka

Lato w Iławie. Zobacz jakie imprezy przygotowano w mieście nad Jeziorakiem

2024-06-25 16:00

Dla wszystkich uczniów nadszedł dziś długo wyczekiwany czas wakacji, który oznacza ponad dwa miesiące wolnego od szkoły. Dla wielu z nas to także okazja do odpoczynku i skorzystania z bogatej oferty wydarzeń przygotowanej przez miejskie jednostki na terenie Iławy. A co nas czeka?

Mamy już oficjalnie wakacje! Ten wyjątkowy okres w roku stwarza możliwość do odpoczynku, podróży i naładowania akumulatorów pozytywną energią.  Planując tegoroczny wypoczynek warto w swoich planach uwzględnić Iławę bowiem nadchodzący czas zapowiada się niezwykle ciekawie. Urlop w Iławie to najlepszy urlop:-)

Czerwiec

28 czerwca zapraszamy na Potańcówki pod chmurką. W Parku Miejskim cyklicznie zespoły biesiadne zachęcają do tanecznych pląsów przy fontannie z żabą. Jeśli zaś urlop planujesz na lipiec lub sierpień, nic straconego. Kolejne edycje Potańcówek odbędą się 19 lipca oraz 11 sierpnia Bal Jazzowy – The Warsaw Dixilanders w ramach Festiwalu „Złota Tarka”.

Lipiec

6 i 7  lipca to wielkie święto miasta, czyli Dni Iławy. W ramach 719-tych urodzin miasta, których odbędą się m.in. Regaty Smoczych Łodzi „O Złote Wiosło Jezioraka”, Ogólnopolska Wystawa Makiet Kolejowych, Festiwal Food Trucków czy koncerty gwiazd: Oskar Cyms, Kombi i Lady Pank.

Tradycyjnie  w dniach 26 – 28 lipca Jeziorak zamieni się w pomarańczowe królestwo łodzi w klasie Optimist. Otóż odbędą się Pomarańczowe Regaty, a wraz z nimi do Iławy ściągnie mnóstwo żeglarzy i wodniaków.

W tym też czasie odbędzie się najlepszy festiwal muzyczny w Polsce! Elektryzujące koncerty w amfiteatrze nad brzegiem Jezioraka to jedno z ciekawszych wydarzeń nie tylko w regionie, ale i kraju!  Na Iława Soundlake Festival w tym roku zaśpiewa Daria ze Śląska, Kasia Nosowska oraz Kwiat Jabłoni. Bilety jeszcze do nabycia na biletyna.pl!

Sierpień

Sierpień rozpoczyna druga edycja Wild Beach Art Festival na Plaży Miejskiej. Tam, wśród fal jeziora znajdujemy przestrzeń na zabawę kulturą. W ramach festiwalu otwieramy znajdziemy Mini Scenę muzyczną, prezentacje obrazów, rękodzieła i wszystkiego, co można uznać za ART! Nieważne jaką muzykę prezentuje artysta oraz czy ma wieloletnie doświadczenie czy debiutuje… Scena należy do niego!

W sierpniu do Iławy zjeżdżają fani wszelkich gatunków muzycznych: szant (3 sierpnia, Piknik Żeglarski), rocka (24 sierpnia, Rock nad Jeziorakiem) oraz na 53. edycję Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” (09-11 sierpnia). Imprezy muzyczne przeplatane będą Regatami Old Boyów w klasie Optimist „Yellow Cup” (3 sierpnia), czy Turniejami Siatkówki Plażowej (4 sierpnia).

Wrzesień

W ostatni weekend wakacji Iława inspiruje do ostatnich w tym roku Regat Turystycznych „O Błękitną Wstęgę Jezioraka 2024”. Gratka czeka w tym miesiącu również na biegaczy – czyli XIII Półmaraton La Rive (08.09).

Na zakończenie sezonu wakacyjnego Iława zmienia barwy na pomarańczowe.  21 września zapraszamy wszystkich fanów jednośladów do wzięcia udziału w Pomarańczowym Rajdzie Rowerowym połączonym z piknikiem ekologicznym.

Zaś podążających historią Iławy na comiesięczne spotkania z regionalistami w Salce Muzealnej ( 5.07, 2.08, 6.09) oraz bezpłatne spacery z certyfikowanym przewodnikiem – Dominikiem Lisowskim (co sobotę, punktualnie po iławskim hejnale, który wybrzmiewa z wieży ratusza o godz. 12:00. Start: plac przed ratuszem). Jeśli wolicie przyglądać się życiu przyrody, nie może zabraknąć Was na Motylowych Spacerach po Iławie.

Jeżeli pływanie na kajaku lub własnej łódce jest Wam obce, a chcielibyście mimo wszystko poznać miasto od strony wody, statek Ilavia posłusznie melduje się na posterunku. Pływa on każdego dnia od godz. 10:00 do 16:00, co półtorej godziny. Bilet kupujemy na miejscu u bosmana i ruszamy w godzinny rejs wokół Wielkiej Żuławy. Kapitan i Bosman mający ogromne doświadczenie i wiedzę na temat regionu, chętnie podzielą się sekretami naszego miasta. Zaś na najmłodszych czekają pamiątkowe dyplomy.

5 gier ze wciągającą fabułą w 2024 r. Zaskakujące wybory, których nie znacie

Jak dobrze znasz stolice największych państw świata? Mniej niż 8/10 to wstyd [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Stolicą Rosji jest…?