policja koronawirus iława

i

Autor: KPP Iława

Ładna pogoda pretekstem do łamania obostrzeń

2020-04-08 12:25

Tylko wczoraj w powiecie iławskim zakazy związane z pandemią koronawirusa złamało 18 osób. Niestety wciąż wiele osób nie traktuje zagrożenia poważnie.

W związku z ograniczeniami wywołanymi epidemią koronawirusa, na ulicach powiatu iławskiego jest więcej policyjnych patroli, wspieranych także przez funkcjonariuszy Wojsk Obrony Terytorialnej. Funkcjonariusze patrolują ulice a także sprawdzają miejsca, w których do tej pory dochodziło do grupowania się osób.

Podczas minionej doby policjanci stwierdzili w trakcie pełnionych służb aż 18 kolejnych  przypadków naruszania przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. W większości interwencje dotyczyły osób, który za nic miały obowiązujące zakazy i spotykały się, by między innymi wspólnie wypić alkohol, czy porozmawiać przy sklepie. Policjanci informowali takie osoby o aktualnie obowiązujących przepisach. Niestety często lekceważąco podchodziły one do tych informacji i zaleceń, twierdząc że jest ładna pogoda i nie będą siedzieć w domu - tak właśnie oświadczył policjantom dwie kobiety, które poszły pojeździć na rolkach i rowerze. Część osób została pouczona lub otrzymała mandaty. Pozostali będą tłumaczyć się przed sądem.