iława

i

Autor: (joyu)

Koronawirus kosztował już Iławę kilkadziesiąt tysięcy złotych [audio]

2020-04-01 13:26

Wydaliśmy około 33 tysięcy złotych z lokalnego funduszu w ramach zarządzania kryzysowego - mówi burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. - Na tym na pewno wydatki się nie skończą dodaje.

Pieniądze poszły m.in. na zakup rękawic lateksowych i nitrylowych, profesjonalne maseczki na twarz, kombinezony a nawet na zakup 60 łóżek polowych, które trafiły do miejsca, gdzie będzie lokalna kwarantanna dla tych, którzy nie mogą jej odbyć we własnym domu.

- Zakupiliśmy także żele i płyny do dezynfekcji - mówi burmistrz Iławy. - Zostały przekazane naszym pracownikom w urzędzie oraz jednostkom, które nam podlegają. Staramy się zwłaszcza dbać o pracowników iławskiego MOPS-u. To oni są na pierwszej linii frontu. Wspomagają właśnie osoby starsze i niepełnosprawne, będące w największej grupie ryzyka. Ich działanie póki co skupia się głównie na zapewnieniu im żywności.

Warto dodać, że w MOPS-ie działa specjalny koordynator do pomocy osobom starszym. Jego zadaniem jest m.in. zadbać o to, by te osoby dysponowały pełną wiedzą na temat zagrożenia koronawirusem.

To nie koniec działań. Władze miasta wspólnie z OSP Iławai uruchomiły wóz strażacki, który trzy razy dziennie przejeżdża przez całe miasta nadając komunikaty związane z zachowaniem bezpieczeństwa. Zachęcają one głównie mieszkańców do pozostanie w domach. Są też specjalne plakaty i ulotki.

Posłuchaj więcej: Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski podsumowuje dotychczasowe działania kryzysowe