kasa kasjerka

i

Autor: unsplash zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Kasjerka ułatwiała kradzieże klientom w jednym z marketów w Ostródzie

2023-12-13 11:16

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi nieuczciwej kasjerce i dwóm ,,klientom’’ jednego z marketów w Ostródzie. Proceder trwał kilka dni.

W środę (06.12.2023 r.) policjanci ostródzkiej jednostki policji zostali powiadomieni o tym, że w jednym z marketów w Ostródzie doszło do kradzieży.

Okazało się, że proceder trwał od kilku dni, a sposób działania wyglądał tak samo.

Podczas zmian popołudniowych do sklepu wchodziły dwie te same osoby. Spacerowały po sklepie, wkładały różnego rodzaju produkty do kosza zakupowego a następnie kierowały się do kasy, którą obsługiwała jedna i ta sama pracownica. Na taśmę wyjmowana była przez ,,klientów’’ zawartość kosza zakupowego, jednak nie wszystkie produkty były skanowane przez kasjerkę. Część produktów nie trafiała również na kasę - przejeżdżały w koszyku zakupowym obok kasy bez ewidencji.

Za zakupy o łącznej sumie ponad 6 tysięcy złotych – zapłacono symboliczną kwotę.

Nieuczciwa kasjerka oraz osoby z nią współdziałające zostali zatrzymani i doprowadzeni do ostródzkiej jednostki policji, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży. Teraz ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed wymiarem sprawiedliwości. Popełnione przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

zabezpieczone przedmioty

i

Autor: KPP Ostróda

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Świąteczne zakupy w Niemczech. Czy to się opłaca?

QUIZ PRL. Superbohaterowie popkultury PRLu

Pytanie 1 z 10
Rockowy zespół Kryzys w utworze "Telewizja" porównał kapitana Klossa do:
QUIZ Superbohaterowie PRL