bazar

i

Autor: arch. powiatu iławskiego

Internetowy bazarek na którym kupisz lokalne produkty

2020-05-05 13:34

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego powołał do życia platformę sprzedażową na Facebooku. Tzw. wirtualny Bazarek ma zapewnić ciągłość pracy lokalnym przedsiębiorcom, których codzienna działalność została ograniczona przez pandemię koronawirusa.

Wielu z producentów warzyw i owoców ma dziś ograniczony zbyt swoich produktów z powodu zamknięcia targowisk oraz innych miejsc, do których dostarczali swoje produkty np. barów, restauracji czy stołówek. Narzędziem wspomagającym sprzedaż i dotarcie do konsumentów jest platforma FB ośrodka, na której udostępnionych zostało 19 powiatowych grup dyskusyjnych „Bazarek WMODR”. Producenci nieodpłatnie zamieszczają tam swoje oferty sprzedaży owoców, warzyw, żywności tradycyjnej i regionalnej, wyrobów przetwórstwa rolno-spożywczego wyprodukowanych w gospodarstwie rolnym, produktów pszczelich, krzewów, roślin ozdobnych oraz materiału szkółkarskiego, a kupujący zgłaszają chęć kupna określonego asortymentu.

Damian Godziński, Dyrektor Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie podkreśla, że przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i bezwzględnego przestrzegania zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego możliwe jest zachowanie miejsc pracy, rolniczych dochodów i zaopatrzenia mieszkańców.

Sam ośrodek nie jest pośrednikiem w transakcjach, pełni rolę inicjatora akcji zachęcając klientów do korzystania nowoczesnych narzędzi rynkowych i rozwijania swoich e-biznesów w grupach tematycznych. Ofertę z powiatu iławskiego znajdziecie pod poniższym linkiem.

https://www.facebook.com/groups/bazarek.wmodr.ilawa/

Pozostałe bazarki dla innych powiatów znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/wmodr.olsztyn/groups/