Indykpol AZS Olsztyn wraca do gry

i

Autor: Indykpol AZS Olsztyn Indykpol AZS Olsztyn wraca do gry! W iławie rozegrają swój pierwszy mecz w nowym sezonie siatkarskiej PlusLigi

Indykpol AZS Olsztyn wraca do gry! Pierwszy mecz w nowym sezonie siatkarskiej PlusLigi rozegrają w Iławie

2022-09-30 8:09

Po półrocznej przerwie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wracają do ligowych zmagań! Już w sobotę 1 października, akademicy z Kortowa rozegrają swój pierwszy mecz w nowym sezonie siatkarskiej PlusLigi. Rywalem Mistrz Polski - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a wszystkie bilety zostały sprzedane!

Po zmianach kadrowych, kilkumiesięcznych przygotowaniach i meczach kontrolnych, PlusLiga znowu zawita do siatkarskiego życia zawodników i kibiców Indykpolu AZS Olsztyn. W minionym sezonie drużyna prowadzona przez Javiera Webera zakończyła ligowe zmagania na 6. miejscu i w tej edycji jednej z najlepszych siatkarskich lig na świecie, zamierza ponownie znaleźć się w górnej części tabeli. Zarówno siatkarze, sztab szkoleniowy, jak i władze klubu zapowiadają, że po raz kolejny celem będzie awans do fazy play-off.

Jak przed sobotnim starciem czuje się Bartłomiej Lipiński?

- Nie tylko ja, ale i cały zespół nie możemy się doczekać pierwszego meczu. Przepracowaliśmy okres przygotowawczy bardzo ciężko i jesteśmy głodni gry. W sparingach przed sezonem nie zagraliśmy tak jak chcieliśmy, dlatego mamy nadzieję, że szczytowa forma nadejdzie w sobotnim meczu. Chcemy zagrać swoją najlepszą siatkówkę i liczymy na bardzo ciekawe spotkanie - podkreśla przyjmujący ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Publiczność zgromadzona w hali przy Małym Jezioraku w Iławie będzie świadkiem pojedynku Zielonej Armii przeciwko siatkarskiej firmie, jaką jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, o której sukcesach wie każdy - nie dość, że Kędzierzynianie są aktualnym mistrzem kraju, zdobywcą Pucharu Polski to w maju tego roku udało im się obronić tytuł klubowego mistrza Europy. Wielu ekspertów uważa ją też za najlepszą siatkarską drużynę na świecie.

W zespole Indykpolu AZS Olsztyn doszło do kilku zmian w podstawowym składzie

Do drużyny dołączył wyżej wspomniany Lipiński oraz niemiecki przyjmujący Moritz Karlitzek, a na pozycji rozgrywającego Jana Firleja zastąpił reprezentant Stanów Zjednoczonych Joshua Tuaniga. Skład uzupełnili dwaj srebrni medaliści mistrzostw Europy U-20 Kuba Hawryluk oraz Kamil Szymendera. W zespole Mistrza Polski, oprócz zmiany trenera (Gheorghe Cretu został zastąpiony przez Tuomasa Sammelvuo) nie doszło do większych zmian, lecz drużyna straciła swojego najlepszego gracza, Kamila Semeniuka. W meczu przeciwko ekipie z Kortowa z powodu rehabilitacji nie zagra również środkowy Norbert Huber. W drużynie pozostali natomiast reprezentanci Polski Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek i Marcin Janusz czy amerykański duet David Smith oraz Erik Shoji.

Obie ekipy przez większość sezonu przygotowawczego trenowały bez swoich podstawowych graczy

Czy może mieć to wpływ na przebieg sobotniego spotkania?

- Myślę, że nie będzie to proste, zarówno dla nas i naszych rywali wejść w odpowiedni tryb ligowy na samym jej początku. Ostatni tydzień wniósł dużo dobrego do naszej gry. Wiadome jest to, że jakość treningu jest inna od tej, kiedy trenuje się w komplecie. Lecz nie narzekajmy, bo w takiej sytuacji znajduje się kilka innych drużyn. Musimy wyjść na boisko i skupić się na własnej grze, ponieważ finalnie tylko to się liczy – kończy Bartłomiej Lipiński.

W poprzednim sezonie olsztyński zespół grał z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle trzykrotnie - we wszystkich meczach górą byli nasi rywale. Jaki wynik przyniesie sobotnie starcie w Iławie?

Początek spotkania w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji 1.10.2022 o godzinie 14:45. Biletów brak.

QUIZ. Zapożyczenia i kalki językowe. Rozpoznasz rusycyzmy i germanizmy w języku polskim?

Pytanie 1 z 12
To jeden z najpopularniejszych rusycyzmów w języku polskim. Wskaż go:
Arnold Schwarzenegger zwiedził Auschwitz

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!