pis

i

Autor: materiały promocyjne

Samorząd

Iławski PiS chce współpracować z Dawidem Kopaczewskim

2024-04-23 17:14

Po ostatnich wyborach w nowej radzie miasta Iława nikt nie ma większości – komitet Michała Młota wprowadził 9 radnych, komitet Dawida Kopaczewskiego 7, a lokalny PiS 5.

Sytuację komentuje dla nas radny PiS i także kandydat na burmistrza Iławy Roman Brzozowski. Według niego z dwóch kandydatów w drugiej turze wyborów na burmistrza zdecydowanie lepszym wyborem był Dawid Kopaczewski. Przypomnijmy, że jego rywalem był Michał Młotek.

- Jeżeli chodzi o kontynuację tych wszystkich celów, które pan Kopaczewski przedstawiał i które już zapoczątkował, to jego wybór jest in plus - mówi Brzozowski. - Myślę, że również łatwiej będzie o konsensus w radzie niż w przypadku pana Młotka. Wydaje mi się, że pan Kopczewski reprezentując blok niepartyjny, ma dużo większe możliwości na nawiązanie współpracy z każdą ze stron, która reprezentowana jest w radzie.

Według radnego PiS nie będzie radykalną opozycją.

- Co prawda na obecną chwilę, żadne rozmowy o porozumieniu się nie odbywają, ale dużo widzę części wspólnych w programie pana Kopaczewskiego,nad którymi z chęcią z nim popracujemy. Myślę, że taka współpraca jest możliwa. Główne zarzuty, które były w stronę burmistrza kierowane, to były zarzuty światopoglądowe. Myślę, że każdy człowiek ma prawo do swoich poglądów i to nie powinno przeszkadzać na wiązaniu porozumienia i współpracy z radnymi pana Kopaczewskiego.

Termin pierwszego posiedzenia nowo wybranej rady miasta nie jest jeszcze znany, ale najprawdopodobniej będzie to 6 lub 7 maja.​

Ten błąd odmienił oblicze II wojny światowej! | Wojna według Wołoszańskiego

Tylko najbystrzejsze umysły rozwiążą ten QUIZ. Siódme pytanie wprawia w zakłopotanie

Pytanie 1 z 17
1. Które z poniższych zdarzeń miało miejsce jako ostatnie?