pup iława

i

Autor: Starostwo Iławskie

Iławscy przedsiębiorcy dostaną ponad 12 milionów

2020-04-22 12:35

Zmiany na rynku pracy, obsługa części instrumentów pomocowych z tzw. Tarczy Antykryzysowej i pomoc w dobraniu odpowiednich form wsparcia — to część nowych wyzwań i zadań, przed którymi stoi Powiatowy Urząd Pracy w Iławie.

Powiatowy Urząd Pracy w Iławie wraz z Inkubatorem Technologicznym odpowiedzialni są za wdrażanie na terenie powiatu iławskiego części tzw. Tarczy Antykryzysowej. I to nie tylko przyjmując i rozpatrując wnioski, ale też udzielając szerokiej informacji na temat możliwości wsparcia przedsiębiorców.

– Do 17 kwietnia przyjęliśmy ponad 450 wniosków na łączną kwotę ponad 2,5 mln zł. W chwili obecnej dysponujemy łączną kwotą 12,5 mln. zł na wsparcie przedsiębiorców z terenu powiatu iławskiego – informuje Walerian Polak. – Uruchomiliśmy też specjalną infolinię odnośnie wszystkich form wsparcia. Pracownicy urzędu, którzy odpowiadają za wdrażanie instrumentów, udzielają też szczegółowych informacji odnośnie konkretnych form. Każdego dnia odpowiadamy na setki różnych pytań – dodaje.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Iławie przyjmowane są wnioski o:

  • udzielenie niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców,
  • dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców
  • dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych
  • dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych – niezatrudniających innych pracowników

Dodatkowo, w Inkubatorze Technologicznym wprowadzono nową usługę, polegającą na udzielaniu wsparcia w zakresie cyfrowej transformacji biznesu. Dla przykładu, mikroprzedsiębiorcom, którzy prowadzą sklep stacjonarny, a chcieliby otworzyć dodatkowo sklep internetowy lub po prostu przenieść część usług do sieci, pracownicy inkubatora pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania w tym zakresie.